Saradnik iz prakse
mr Olivera Erakovic

Eraković Olivera akademska slikarka i magistar umjetnosti, rodjena u Nikšiću 1976. godine..

Magistrirala na Akademiji za gledališče, radio, film in television u Ljubljani, smjer    kostimografija u klasi prof. Janje Korun 2011.godine.

Sada je doktorant na Univerzitetu u Ljubljani u klasi prof. Janeza Bogataja, sa temom “SAVRENMENA INTERPRETACIJA CRNOGORSKOG PRIPADNOSTNOG KOSTIMA” .

Samostalno izlagala:

- Nikšić - Galerija „Nikola I“, 2007. god.

- Podgorica - Galerija „Centar“, 2008.god.

- Herceg Novi - Galerija „Josip - Bepo Benković“, 2008.god.

-Maribor - Galerija „Mladinski Kulturni Centar“, 2009.god.

- Kragujevac - Galerija „SKC“, 2010.god.

-Herceg Novi - Dvorana “Park” (u okviru Hercegnovskih Aprilskih Pozorišnih Svečanosti), 2011.god.

- Ljubljana – Galerija “Loterije Slovenije”, 2012.god.

- Kotor – Gradska Galerija, 2013. god.

-Beograd – Galerija SKC, 2014. god.

Samostalno radila kostime za studentske pozorišne predstave i jedan kratkometražni film ( AGRFT):

-„Hodnik“ - režija Matjaž Župančić , 2009.god.

-„Marija Stjuart“- režija Branko Šturbej , 2010.god.

-„Ćelava Pjevačica“ - režija Branko Šturbej , 2010.god.

-„Tartuffe” – režija Milana Goloba, studenta četvrte godine u klasi prof. Matjaža Župančića , 2010 - 2011.god.

-“Konjenik” – režija Jaka Šuligoj, 2011. god. – kratkometražni film.

Asistirala kostimografkinji, Janji Korun na predsavi „Kaj Je Resnica“ – u režiji Dušana Mlakara, u Novoj Gorici.

Po pozivu kostimografkinje Angeline Atlagić, asistirala na predstavi “Konte Zanović”, u režiji Radmile Vojvodić, koja je premijerno izvedena 15. avgusta 2011. god. na Svetom Stefanu.

Samostalno radila kostime 2011. god. za predstavu “Dobra Smrt”, u režiji Filipa Grinvalda u CNP – u u Podgorici, i za predstavu “Pravednici”, u režiji Željka Sošića, u Kraljevskom pozorištu na Cetinju.

Zaposlena kao kustos u galeriji Nikola I i Ilija Šobajić u Centru za kulturu u Nikšiću.

mr Olivera Erakovic
Predmeti