blog-img
Osnovne studije
UNICEF i UDG - Konferencija o ranom razvoju

22. i 23. oktobra održana je nacionalna konferencija o ranom razvoju, koja je organizovana uz podršku UNICEF-a i Univerziteta Donja Gorica. Konferencija je okupila međunarodne i lokalne stručnjake, ključne donosioce odluka, kao i predstavnike akademske zajednice, civilnog i privatnog sektora i međunarodne zajednice.

Sa konferencije je poručeno da je ulaganje u razvoj u ranom djetinjstvu imperativ u razvojnom, ekonomskom i društvenom smislu.

Na značaj ranog razvoja ukazala je i prof. dr Nila Kapor Stanulović, rukovodilac studijskog programa Primijenjena psihologija i jedan od učesnika konferencije. Profesorica Kapor Stanulović je posebnu pažnju posvetila konceptu roditeljstva i ulozi očeva u odgajanju djece.