blog-img
Osnovne studije
Radionice o "Preduzetničkom gnijezdu" - utorak, 02. aprila 2019. god

UDG je u fazi formiranja Preduzetničkog gnijezda – Gnijezda za proizvodnju start-up ideja!

Osnovna ideja Preduzetničkog gnijezda je izložena na tribini „Upoznaj sebe“, kao i u knjizi prof. dr Veselina Vukotića, nosioca ove ideje „Preduzetničko gnijezdo“... Knjigu možete besplatno podići u skriptarnici „IN copy“ na UDG-u.

Formiranje i razvoj „Preduzetničkog gnijezda“ je nova evolutivna faza u razvoju ideje UDG-a i modela studija S=zi²! Ideja „Preduzetničkog gnijezda“ i njegova veza sa nastavnim planom je potpuno drugačija od ideje inkubatora. Inkubator UDG-a je „smješten“ u SBC UDG!

Ideja „Preduzetničkog gnijezda“ biće realizovana uz učešće poznatih biznismena, start-upera, menadžera i profesora ne samo iz Crne Gore. Posebno će biti važna saradnja sa Univerzitetom iz Tel Aviva i izraelskim tehnološkim kibucima, kao i sa univerzitetima i kompanijama iz Kine (u fazi smo uspostavljanja saradnje sa Alibabom). Isto tako, uspostavljena je saradnja sa kompanijama i institucijama iz SAD, kao i iz Evrope... Naravno, ideja „Preduzetničkog gnijezda“ je u samoj početnoj fazi... Ipak, imajući u vidu kreativnu sposobnost naših studenata, saradnika i profesora, uz ozbiljan i oganizovan rad, ideja se može razviti!
Svaki novi uspjeh rezultat je smjelosti, vjere u sebe i ogromnog rada!... Samo zamislite koliko je toga trebalo prije 10 godina kada je na mjestu današnjeg UDG-a bila zapuštena poljana!... Zato, imajte samopouzdanja! Samopozdanje je veliki razvojni resurs, i pojedinca, i kompanija, i društva...

U cilju približavanja ove ideje svakom našem studentu, koji to želi i ima namjeru da u njenoj realizaciji učestvuje, organizovaćemo više radionica sa grupom studenata od najviše 15 članova... „Ko prije đevojci, toga đevojka!“... Ipak, napomena: ako se javite, morate učestvovati – nema odustajanja, jer u protivnom ulazite u zonu odgovornosti. Ako ste slobodno odlučili, donijeli odluku da učestvujete, nema više premišljanja! Da li ćete i poslije radionica nastaviti – to je sljedeća faza vašeg slobodnog izbora! Po pravilu, svaka grupa studenata će tokom aprila imati 2-3 radionice... Broj grupa je ograničen!

Radionice će biti održane u utorak, 02. aprila 2019. godine.

Prijavljivanje će trajati od 20.03.2019. god do 31.03.2019. god na e-mail adresu preduzetnicko.gnijezdo@udg.edu.me.

Ponavljam, svaka grupa će imati 2-3 radionice.

Rad radionica počeće u 13.30h i traje do oko 15.00h!

Prvi sastanci grupe će se održavati u „Preduzetničkom gnijezdu“!

Pokušajte! Imate Vi više talenta nego što mislite! Posebno bi bilo dobro da studenti koji idu na Work & Travel se upoznaju sa idejom, što bi mogli iskoristiti za razmišljanje o njoj u „američkom ambijentu“.

Naravno, poziv se odnosi na studente SVIH studijskih programa na UDG-u, uključujući i magistarske i doktorske studije.

Isto tako, u kopirnici “IN copy” možete kupiti, ili u biblioteci naći nekoliko knjiga koje Vam mogu pomoći da razumijete ovu ideju. Tome dobro služi i materijal dat za temu “Mašta” – projekat “Ideje i karakter”.

Koristite brojne prilike koje Vam pruža UDG, koje Vam pruža S=zi²!

Samopouzdano naprijed!