Predavači

Vanredni profesor
dr Sanja Konjik

Prof. dr Sanja Konjik

 

Vanredni je profesor na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu u Srbiji i gostujući profesor na Fakultetu primenjenih nauka Univerziteta Donja Gorica u Crnoj Gori.

Doktorirala je na Matematičkom fakultetu Univerziteta u Beču u Austriji, 2008. godine.

Bavi se različitim temama iz oblasti matematičke analize i diferencijalne geometrije, pre svega, frakcionim računom sa primenama u mehanici, varijacionim računom, parcijalnim diferencijalnim jednačinama, uopštenim funkcijama i grupama simetrija.

Objavila je 25 naučnih radova u recenziranim naučnim časopisima. Bila je gostujući istraživač u Austriji, Portugaliji, UK, Belgiji, Hrvatskoj, Makedoniji, Crnoj Gori. Učestvovala je sa referatom na preko 40 međunarodnih naučnih skupova i bila član 11 programskih i organizacionih odbora naučnih konferencija. Bila je koordinator četiri naučna projekta i učestvovala kao član-saradnik u realizaciji 12 naučnih projekata. Recenzirala je brojne naučne radove i naučne projekte (po pozivu). Rukovodila je kao mentor izradom jedne doktorske disertacije i 14 master radova.

Od 2015. godine je šef Katedre za primenjenu analizu PMF-u u Novom Sadu. Član je ISAAC (The International Society for Analysis, its Applications and Computation - Life member), IAGF (The International Association for Generalized Functions - Executive Editor), EWM (European Women in Mathematics), SIAM (Society for Industrial and Applied Mathematics), SMSA (Serbian Mathematical Sciences Association) i CMRNP (Center for Mathematical Research of Nonlinear Phenomena).

 

Odabrane publikacije:

 

- Atanacković, T. M., Janev, M., Konjik, S., Pilipović, S., Complex fractional Zener model of wave propagation in $\R$, Frac. Calc. Appl. Anal., 21(5), 1313-1334, 2018.

- Atanacković, T. M., Janev, M., Konjik, S., Pilipović, S., Wave equation for generalized Zener model containing complex order fractional derivatives, Contin. Mech. Thermodyn., 29(2), 569-583, 2017.

- Atanacković, T. M., Konjik, S., Pilipović, S., Zorica, D., Complex order fractional derivatives in viscoelasticity, Mech. Time-Depend. Mater., 20(2), 175-195, 2016.

- Hörmann, G., Konjik, S., Kunzinger, M., A regularization approach to non-smooth symplectic geometry, In S. Pilipović, J. Toft (Eds.), Pseudo-Differential Operators and Generalized Functions, Oper. Theory, Adv. Appl., Birkhäuser/Springer, 245, 117-130, 2015.

- Hörmann, G., Konjik, S., Oparnica, Lj., Generalized solutions for the Euler-Bernoulli model with Zener viscoelastic foundations and distributional forces, Anal. Appl., 11(2), 1350017 (21 pages), 2013.

- Atanacković, T. M., Konjik, S., Oparnica, Lj., Zorica, D., The Cattaneo type space-time fractional heat conduction equation, Contin. Mech. Thermodyn., 24(4-6), 293-311, 2012.

- Atanacković, T. M., Konjik, S., Oparnica, Lj., Zorica, D., Thermodynamical restrictions and wave propagation for a class of fractional order viscoelastic rods, Abstr. Appl. Anal., 2011(ID 975694, 32 pages), 2011.

- Konjik, S., Oparnica, Lj., Zorica, D., Waves in viscoelastic media described by a linear fractional model, Integral Transforms Spec. Funct., 22(4-5), 283-291, 2011.

- Konjik, S., Oparnica, Lj., Zorica, D., Waves in fractional Zener type viscoelastic media, J. Math. Anal. Appl.,365(1), 259-268, 2010.

- Atanacković, T. M., Konjik, S., Oparnica, Lj., Pilipović, S., Generalized Hamilton's principle with fractional derivatives, J. Phys. A, Math. Theor.,43, 255203(12pp), 2010.

- Konjik, S., Symmetries in Non-smooth Settings, Generalized Colombeau and Fractional Symmetries, VDM Verlag Dr. Müller, Saarbrücken, 2009.

- Konjik,S., Kunzinger, M., Oberguggenberger, M., Foundations of the calculus of variations in generalized function algebras, Acta Appl. Math.,103(2), 169-199, 2008.

- Atanacković, T. M., Konjik, S., Pilipović, S., Variational Problems with Fractional Derivatives: Euler-Lagrange Equations, J. Phys A: Math. Theor.,41, 095201, 2008.

- Konjik,S., Kunzinger, M.,Generalized group actions in a global setting,J. Math. Anal. Appl.,322(1), 420-436, 2006.

- Konjik, S., Kunzinger, M., Group invariants in algebras of generalized functions, Integral Transforms Spec. Funct.,17(2-3) 77-84, 2006.

 

Odabrane konferencije:

 

- ICM 2018 – International Congress of Mathematicians, Rio de Janeiro, Brazil

- International ConferenceonGeneralizedFunctionsGF2018, Novi Sad, Serbia

- 18th General Meeting of EWM, Graz, Austria

- SIAM Conference on Analysis of Partial Differential Equations, Baltimore, Maryland, USA

- 11th International ISAAC Congress, Växjö, Sweden

- International Conference “Analysis and Partial Differential Equations”, London, UK

- AMS-EMS-SPM International Meeting 2015, Porto, Portugal

- SEOUL ICM 2014 – International Congress of Mathematicians, Coex, Seoul, Korea

- ICFDA’14 - 2014 International Conference on Fractional Differentiation and Its Applications, Catania, Italy

- GAMM 2013 - 84th Annual Meeting of the International Association of Applied Mathematics and Mechanics, Novi Sad, Serbia

 

team
Kontakt podaci
  • sanja.konjik[at]gmail.com
  • Podgorica