Vanredni profesor
dr Piotr Zielonka

Piotr Zielonka je docent na varšavskom Univerzitetu životnih nauka.

Tokom mnogo godina je vršio istraživanja na poljima psihologije rizika i psihologije ulaganja. U prošlosti se bavio eksperimentalnom fiziologijom mozga razvijajući novi metod za praćenje cerebralne ishemije in vivo. Objavio je mnoštvo naučnih članaka u časopisima kao što su „Resuscitation”, „The Journal of Behavioral Finance” i „Thinking & Reasoning”. Autor je knjige „Giełda i psychologia” (cg. Psihologija razmjene). Osporio je efektivnost tehničke analize i upoređivao sposobnost prognoziranja finansijskih analitičara i meteorologa. Zajedno sa Rejmondom Dejcijem je objasnio efekat dispozicije – čestu pojavu na berzama širom svijeta. Trenutno vrši istraživanja u okviru psihologije finansijskih tržišta – naročito  oko pitanja diskontovanja odloženih plaćanja i teorije uma. Suosnivač je i šef postdiplomskih studija  „Poslovna psihologija za menadžere“ na Kozminski Univerzitetu u Varšavi. Član je udruženog think-tanka „Deloitte and ING“ u Amsterdamu. Prisno sarađuje s Baknel Univerzitetom, Ajdaho Univerzitetom i Univerzitetom Donja Gorica u Crnoj Gori.

• Piotr.Zielonka[at]udg.edu.me