Asistent
dr Vesna Opavsky

dr um. Vesna Opavski
(Vesna Opavský; Beograd, 14. maj 1976) je konsultant i predavač iz oblasti internet komunikacije i internet prezentacije kao i likovna umetnica.

Diplomirala je umetničku grafiku na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu, a doktorski interaktivni projekat „Ključna reč – umetnost“, uz mentorku prof. Biljanu Vuković, je predstavila 2013. godine. Projekat je istraživao odnos intreneta, umetnosti i publike.

Od 2005. do 2015. radi u Medija centru Beograd kao direktorka sektora za veb i dizajn. Kao samostalni konsultant iz oblasti digitalnih komunikacija sarađivala je sa preko 100 klijenata iz privatnog, javnog i medijskog sektora. Za mnoge klijente i projekte je izradila strategiju digitalnih komunikacija i osmislila sadržaje i strukturu vebsajtova. Sertifikovani je trener Nezavisnog udruženja novinara Srbije (NUNS) i iskusni predavač na polju obrazovanja odraslih. Drži komercijalne obuke, kao i in-house obuke po pozivu.

Autorka programa i predavač na predmetu Internet prezentacija i komunikacija na Univerzitetu Donja Gorica u Crnoj Gori. Na Humanističkim studijama UDG predaje Uvod u ekonomiju i menadžment novih medija.

Član uređivačkog odbora naučnog časopisa za savremeno obrazovanje i primenu informacionih tehnologija - EdTech Journal od 2021.

Član žirija regionalnog Marketing Challenge u organizaciji Fakulteta za projektni i inovacionai menadžment, 2020.

Učešće na tribinama, konferencijama i okruglim stolovima
2022. Beograd, Medija centar, učesnica okruglog stola u organizaciji Udruženja ŠumArt "Biti umetnica danas - vreme promena"
2019. Učesnica tribine Crvenog krsta Smederevo. Tema izlaganja "Značaj društvenih mreža za promociju humanitarnih organizacija"
2016. Novi Sad, učesnica konferencije u organizaciji Balkan media tim "Izveštavanje u kriznim situacijama"
2013. Beograd, učesnica tribine Vikimedije Srbije i Univerzitetske biblioteke Svetozar Marković, Creative Commons – Kreativnost i društvo znanja.
2012. Bečiči, Hotel Splendid, VI Medijski forum Jugoistočne Evrope, u organizaciji SEEMO, Učesnica panel diskusije Socijalni mediji, Facebook, Twitter, YouTube, aplikacije – budućnost medija

Kao likovna umetnica, učestvovala je na 14 samostalnih i više od 150 kolektivnih izložbi na tri kontinenta. Živi i radi u Srbiji, Belgiji i Crnoj Gori.

LinkedIN profil
Umetnički vebsajt

Članstva

dr Vesna Opavsky