Naslovna stranaBudite dio istorije budućnosti

Konkurs za upis u prvu godinu studijatitle

Konkurs za upis u prvu godinu studija

<p><span>Univerzitet Donja Gorica raspisao je konkurs za upis studenata u prvu godinu osnovnih studija.</span></p> <p><span>Dokumentacija za upis u prvu godinu studija se podnosi&nbsp;<span class="tinymce"><strong>26,</strong></span><span class="apple-converted-space"><strong>&nbsp;</strong></span><strong>27. i 28. juna od 10 do 14h</strong>, na pultu Studentske službe.</span></p> <p><span>Konkurs možete naći u<span class="apple-converted-space">&nbsp;</span><strong><a href="../../../fmefb/osnovne/download/serve/konkurs-za-upis-u-prvu-godinu-osnovnih-studija-za-studijsku-201920-godinu-25402">priloženom fajlu</a></strong>.</span></p> <p><a href="../../../fmefb/osnovne/download/Za%2Bbudu%25C4%2587e%2Bstudente" target="_blank"><strong><span>Ovdje</span></strong></a><strong><span>&nbsp;</span></strong><span>možete naći formulare koje je potrebno popuniti prilikom predaje dokumenata za upis. Formulare možete dobiti i u prostorijama Univerziteta.&nbsp;</span></p>
UDG na Facebook-uUDG na Twitter-uUDG na YouTube-uUDG na LinkedIn-uUDG WebMail

Predavači

Ime i prezimePredaje na fakultetu
dr Rade Amanović HS, FU
dr Branko Banović FKT
dr Ljubica Bačanac FSM
dr Brian Benfield FMEFB
dr Mirko Blagojević FKT, FPRN
dr Lenka Blehova Čelebić FKT
dr Dragica Bojović FPTBHE
dr Vesna Boljević FPTBHE
dr Đorđije Borozan FPN, HS, FU, FKT
dr Aleksandar Bošković FKT, FPRN
dr Bojana Bošković FMEFB
dr Branko Bošković HS
dr Radosav Božović FKT
dr Ratko Božović FU
dr Vladan Božović FPTBHE, FPRN
dr Saša Brajović FU
dr Valentin Bucik FPRN
dr Vladimir Bulatović FPRN
dr Tatjana Burzanovic FDM, FKT
dr Zoran Cekić PT
dr Enrico Colombatto FMEFB
dr Jakov Crnković FMEFB, FIST, FPTBHE
dr Vlatko Cvrtila HS, FU
dr Stojan Dabić FMEFB
dr Milica Daković Tadić FMEFB, FKT
dr Nataša Delić FPN
dr Jasmina Delčeva - Dizdarević FU
dr Paul Dishman FMEFB, FIST
dr Maja Drakić-Grgur FMEFB, FIST, FPN
dr Mauro Dujmović FKT
dr Rodoljub Etinski FPN, HS
dr Jelena Filipović FF
dr Taki Fiti FMEFB
dr Kosi Franc FPTBHE
dr Zoran Gavrić HS, FU
dr Slobodanka Gašić Pavišić FPRN
dr Ljiljana Glišović HS
dr Kosta Goranović FSM
dr Anton Grizold HS
dr Milenko Gudic FMEFB, FIST, PT
dr Vesna Habić FSM
dr Jesus Huerta de Soto FMEFB
dr Vlatko Ilić HS, FU
dr Olivera Injac HS
dr Filip Ivanović FKT
dr Krsto Ivanović FPTBHE, FPRN
dr Maja Ivanović FMEFB
dr Petar Ivanović FMEFB, FIST
dr Neda Ivović FMEFB, FIST
dr Dejan Jančić FPTBHE
dr Kosta Josifidis FMEFB
dr Aleksandra Jovanović FMEFB, FF
dr Milan Jovanović FSM
dr Sofija Kalezić FU
dr Jadranka Kaluđerović FMEFB, HS, FKT
dr Nila Kapor Stanulović FPRN
dr Petar Karadžić FSM
dr Marija Karanikić-Mirić FPN
dr Ivana Katnić FMEFB, FIST, PT, HS
dr Milorad Katnić FMEFB, FIST, FPTBHE
dr Vladimir Kavarić FMEFB, FIST
dr Slobodanka Kitić FF
dr Ljubica Knežević Cvelbar FKT
dr Barbara Kolm FMEFB
dr Sanja Konjik FPRN
dr Slobodan Kotlica FMEFB
dr Nataša Kovač FPRN
dr Milica Kovač - Orlandić FPN
dr Mladen Kozomara HS, FU
dr Mladen Kozomora HS
dr Atanas Kočov PT
dr Budimir Košutić FMEFB, FPN, FU
dr Budimir P. Košutić HS
dr Nenad Krajnović FMEFB
dr Petar Krgušić PT
dr Irena Lagator-Pejovic FDM, FKT
dr Dragan Lakićević FPRN
dr Davorin Lapaš HS
dr Vesna Lačković FPTBHE
dr Vera Leko FPN
dr Leonard Liggio FMEFB
dr Stevan Lilić FPN
dr Nenad Lipovac PT
dr Marko Lubarda PT, FPRN
dr Igor Lukšić FMEFB, FIST, FPTBHE, FSM, FDM, FKT
dr Vladimir Mako PT, FDM, FKT
dr Marko Malovic FMEFB
dr Vesna Maraš FMEFB, FIST, FPTBHE, FKT
dr Ranko Marijanović FSM
dr Milan Marković FIST
dr Nikola Marković PT, FDM
dr Zoran Marković FPTBHE
dr Đoko Marković FPRN
dr Tonko Maroević FU
dr Aleksandra Martinović FPTBHE
dr Jasna Mastilović FPTBHE
dr Ivan Mašulović HS
dr Skip McGoun FMEFB
dr Milan Mihajlović FSM
dr Nela Milošević FMEFB, FIST, FPRN
dr Veljko Milutinovic FIST
dr Tanja Miščević HS
dr Mojmir Mrak FMEFB
dr Muhamet Mustafa FMEFB
dr Radojko Obradović PT
dr Ivana Ognjanović FIST, HS, FPRN
dr Đorđe Okanović FPTBHE
dr Vesna Opavsky FSM
dr Žan Oplotnik FMEFB
dr Marija Orlandić FMEFB, FIST, FKT
dr Roberto Pancrazi FMEFB
dr Zoran Paunović FF
dr Vladimir Pavićević HS
dr Jurica Pavičić FMEFB, FIST
dr Nevenka Pavličić FPRN
dr Steve Pejovich FMEFB
dr Časlav Pejović FPN
dr Darko Petković FPTBHE
dr Ivana B. Petrović FPRN
dr Nebojša Petrović FMEFB, FIST, FPRN
dr Milan Podunavac HS
dr Tomo Popovic FMEFB, FIST, FPRN
dr Zef Preci FMEFB
dr Dejana Prnjat FPN, HS, FU
dr Mirko Puljić FMEFB
dr Dragan R. Simić HS
dr Dragana Radević FMEFB, FIST, PT, HS, FSM, FDM, FKT
dr Duško Radić FIST
dr Gordana Radojević FKT
dr Dragana Radojičić HS, FU
dr Andrija Radoman PT
dr Radomir Radovanović FPTBHE
dr Niko Raičković FSM
dr Branko Rakita FMEFB
dr Nikola Rakojević FSM
dr Sanja Rapajić FPRN
dr Kruna Ratković PT, FPRN
dr Milijanka Ratković FSM
dr Nikola Samardžić HS, FU
dr Zlatan Sarić FPTBHE
dr Andreja Savić HS
dr Ramo Sendelj FIST, FPN, HS, FU
dr Marko Simeunović FMEFB, FIST, FKT, FPRN
dr Hazbo Skoko FMEFB
dr Milivoj Solar FU
dr Željko Spalević HS
dr Biljana Stamatović FMEFB, FIST, FPTBHE, FPRN
dr Krassen Stanchev FMEFB
dr Zoran Stojanović FPN
dr Đuro Stojanović FIST
dr Mehmedin Tahirović HS
dr Giri Kumar Tayi FIST
dr Vladimir Tomović FPTBHE
dr Žarko Trebješanin FPRN
dr Ljubinka Trgovčević Mitrović HS
dr Mirko Vasiljević FPN
dr Berislav Vekić FSM
dr Rajko Vidrih FPTBHE
dr Gojko Vladić FDM
dr Marija Vugdelić FPTBHE, FKT
dr Nenad Vujadinović FPN, HS, FU, FSM, FDM, FF, FPRN
dr Ilija Vujačić HS, FU, FDM, FKT
dr Nina Vujošević FMEFB
dr Vladimir Vujošević FF
dr Radovan Vukadinović HS
dr Zvezdan Vukanović FMEFB, FIST, HS
dr Marija Vukotic FMEFB
dr Dragiša Vukotić FF
dr Milica Vukotić FMEFB, FIST, FPN, HS, FU, FPTBHE, FSM, FKT, FPRN
dr Veselin Vukotić FMEFB, FIST, PT, FPN, HS, FPTBHE, FDM, FKT, FPRN
dr Dragan K. Vukčević FPN, HS, FU
dr Ilija Vukčević FPN
dr Radojka Vukčević FF
dr Zoran Vukčević FPTBHE
dr Boro Vučinić HS
dr Julijana Vučo FF
dr Katarina Zajc FMEFB
dr Lejla Zejnilović FF
dr Predrag Zenović FPN, HS
dr Piotr Zielonka FPRN
dr Gojko Čelebić FU, FKT, FF
dr Aleksandar Čilikov FU
dr Čedomir Čupić HS, FU
dr Zoran Đikanović FMEFB
dr Bojka Đukanović FF
dr Borislav Đukanović HS, FPRN
dr Dragan Đukanović HS
dr Nikoleta Đukanović HS
dr Maja Đurić FU
dr Jelena Đurišić FPN, HS
dr Dijana Đurović FPTBHE
dr Dejan Đurđević FMEFB
dr Dragan Šaletić FIST
dr Goran Škatarić FPTBHE
dr Danilo Šuković FMEFB
dr Đuro Šušnjić HS, FU
dr Boško Živković FMEFB
dr Dušan Živković FPTBHE
dr Dragica Žugić FF
mr Boris Bastijančić FMEFB, FPN, HS, FU
mr Ana Bašović FMEFB, FIST
mr Miralda Bero FPTBHE
mr Kristina Bojanović FPN
mr Ana Bošković FMEFB, FIST, FDM
mr Anja Bošković FMEFB
mr Branko Bošković FPN, FU
mr Bojan Božović FPN, HS, FU
mr Andrej Bracanovic FPN, HS, FKT
mr Mila Brnović FPN
mr Milica Daković FIST
mr Snežana Delić FPRN
mr Dragana Dubljević FMEFB, FIST, FPN, FU, FDM
mr Olivera Erakovic FDM, FKT
mr Jadranka Glomazić FMEFB, PT, FPTBHE, FPRN
mr Balsa Gobovic FDM
mr Vojin Golubović FMEFB, FIST, FSM
mr Pavle Goranović FU
mr Nađa Ilić FIST
mr Marija Ivezić PT
mr Ivan Jovetić FMEFB, FIST, FSM
mr Ivana Katnić FPTBHE
mr Igor Kilibarda FKT
mr Valentina Knežević Tomić HS
mr Nenad Krajnović FIST
mr Sabahudin Kujović PT
mr Stefan Lakušić HS
mr Tamara Lepetić HS
mr Milun Lutovac FU, FF
mr Milica Maraš-Vukčević FPTBHE
mr Petar Marković HS
mr Ivana Martinović FPN
mr Milika Mirković FMEFB, FIST, FU, FSM, FKT, FPRN
mr Nena Mitrović Radojičić FPRN
mr Ilija Mugoša FMEFB
mr Crystal Nicaj FF
mr Milena Nikolić FF
mr Slavica Nikolić FMEFB
mr Ana Nikčević - Đurđevac FPTBHE
mr Aleksandar Noshpal FDM
mr Marija Orlandić HS, FPTBHE, FSM, FDM
mr Dragana Ostojić FMEFB
mr Ines Pajović FMEFB, FDM, FKT
mr Miloš Pejaković PT
mr Jasna Pejović FIST
mr Ana Peković FPRN
mr Vladimir Peković FPRN
mr Mirko Petrović FMEFB, FIST
mr Andrijana Popović FDM
mr Sanja Radonjić FPTBHE
mr Lidija Radulović Cvijetinović FKT
mr Marija Radunović FMEFB, FIST, FDM, FKT, FPRN
mr Milena Raičević FMEFB, FIST
mr Predrag Raković FPRN
mr Tonja Ratić PT
mr Nela Savkovic Vukečvić FPN
mr Nela Savković-Vukčević HS, FU
mr Bojana Sterniša PT
mr Sandra Tinaj FPTBHE, FPRN
mr Tijana Todorović FDM
mr Laze Tripkov FDM
mr Jelena Ulic FMEFB
mr Vuk Uskoković HS, FU, FDM
mr Ana Vasiljević Čelar FDM
mr Ana Velimirović FPTBHE
mr Ivana Vojinović PT
mr Vesna Vujačić FPTBHE
mr Aleksandar Vujović FU, FDM, FKT
mr Novica Vujović FF
mr Tiho Vujović FSM, FPRN
mr Borislav Vukićević FU
mr Dejan Vukićević FPTBHE
mr Aleksandra Vuković HS, FU
mr Sanja Vuković FMEFB
mr Nikola Vukčević HS, FU
mr Nikola Zečević HS, FU
mr Ivana Zuber Bogdanović FPTBHE
mr Boris Zvicer FMEFB, FPN
mr Boris Ćalić FDM
mr Davor Ćorić FIST, PT, FPTBHE, FSM, FPRN
mr Milana Čabarkapa FMEFB, FPN
mr Vuk Čađenović FPRN
mr Aleksandar Čelar FDM
mr Milena Đaletić FPN, HS
mr Jelena Đukanović FDM
mr Mirko Đuković FU
mr Mirko V. Đuković FPN, HS
mr Miloš Đurović FKT, FPRN
mr Stevan Šandi FPRN
Alen Adrović FU
Sasa Adzic FIST
Armin Alibašić FMEFB, FIST
Haris Bajramović FDM
Branko Baletić FDM
Nemanja Bečanović FKT
Biljana Blečić FPTBHE
Pero Bogojević FMEFB, FIST
Kristina Bojanović FU
Luka Bošković FDM
Slađana Božović FPTBHE
Andrej Bracanović FMEFB, FU
Marija Bujišić FMEFB, FPN
Damir Bučan PT
Shai Cohen FKT
Svetlana Dragojević FDM
Jovana Drobnjak FPTBHE
Branko Gazdić FDM
Martina Ivanovic FMEFB, FIST
Zoran Jocović HS
Filip Jovanovski FU
Katarina Jočić FDM
Stevo Kalanj FDM
Marko Katnić PT
Anastasija Kostić FDM
Mladen Krekić PT
Ana Krgovic FDM
Amina Kujović FPRN
Luka Laković FMEFB, FIST, FSM, FKT
Maša Lečić Vlaović FU
Ana Ljesar FU
Ana Maksimović FPRN
Bojana Mališić FSM, FDM
Dragana Mandić PT
Srdjan Maraš PT, FPTBHE
Sergej Mučalica HS, FU
Radomir Nastić FSM
Miloš Nikolić FPN
Marko Nišavić PT, FPTBHE, FKT
Anđela Nišić FPTBHE
Giuseppe Paderni FPTBHE
Lazar Pavićević FKT
Nikola Pejović FMEFB
Jasmina Perovic FDM
Milica Perovic FIST
Milisav Popović FKT
Miloš Popović FIST
Guest Predavac FMEFB
Zorka Prljević FPTBHE
Tamara Radinović FMEFB, FIST, FPN, HS, FU, FPTBHE, FDM, FKT
David Radonjić FSM
Luka Račić FMEFB
Dejan Savićević FMEFB
Rajko Sekulović FIST
Mirsada Spahić PT
Marko Stjepčević PT
Ana Stojanovski FPN
Jovana Strugar FMEFB, FIST
Ivana Tišma PT
Ivan Todorović FIST
Vladislav Vlahović FMEFB, FIST
Srdjan Vujic FIST
Milan Vujović PT
Petar Vujović FDM
Tiho Vujović FMEFB, FIST, PT, FPTBHE
Borislav Vukićević PT
Slobodan Vukićević FDM
Anita Vučković FKT
Mila Zeković FKT
Predrag Zenović FU
Velibor Zolak FSM, FKT
Blažimir Ćetković FPTBHE
Davor Ćorić FMEFB
Andrijana Ćuković FPTBHE
Nina Ćulafić PT
Denis Čekić FSM
Milena Đurišić FPTBHE
Milica Šaranović FDM
Danijela Šuković FPTBHE

mr Lidija Radulović Cvijetinović

Kontaktirajte predavača

Lidija Radulović Cvijetinović je rođena 27.11.1965. godine. Kulturološki fakultet - odsjek za konzervaciju i restauraciju na Cetinju, upisala je 1984. godine, na kome je i diplomirala 1988. godine. Od 1989. do 1991. godine, studirala je dvogodišnji postdiplomski magistarski studij Kulturna povjest Istočne Jadranske obale, na Sveučilištu u Zagrebu. Na Arhitektonskom fakultetu u Podgorici, magistrirala je 2013. godine na odsjeku Zaštita i revitalizacija graditeljskog nasljeđa. Od 2013. godine je na doktorskim studijama Univerziteta u Varšavi.


 


Učestvovala je u izradi i implementaciji mnogobrojnih nacionalnih i međunarodnih projekata iz konzervatorske oblasti za brojna kulturna dobra graditeljske baštine, kao i bila koordinator i rukovodilac značajnih projekata iz oblasti integralne zaštite, realizovanih pod pokroviteljstvom Savjeta Evrope i UNESCO. Učestvovala i/ili koordinirala projektima koji su publikovani: "Strategija integrisanog upravljanja baštinom Jugositočne Evrope" (Savjet Evrope); dokumentarni film "Antibaris drevna riznica Mediterana" (Dani evropske baštine 2011); "Stećci, mramori, bilizi, belezi, kami" (Dani evropske baštine 2012); Menadžment plan Istorijskog jezgra Cetinja (UNESCO); Preliminarne tehničke procjene za kulturna dobra: Tvrđava Kosmač, Budva; Utvrđenje Besac, Skadarsko jezero; Utvrđenje Grmožur, Skadarsko jezero; Arheološki lokalitet Duklja, Podgorica; Crkva Sv. Nikole, Bijelo Polje; Stari grad Bar; Zgrada bivšeg Francuskog poslanstva, Cetinje; Husein pašina džamija, Pljevlja; Tvrđava Lesensdo, Skadarsko jezero; Ostaci antičke vile, Risan; Žabljak Crnojevića, Skadarsko jezero; Bedemi Kotora; Crkva Sv. Eustahija, Kotor; Studije izvodljivosti za kulturna dobra: Ostaci antičke rimske vile sa mozaicima, Risan; Zgrada bivšeg Francuskog poslanstva, Cetinje (u okviru projekta Savjeta Evrope Regionalni program za kulturnu i prirodnu baštinu Jugoistočne Evrope – Plan integralne rehabilitacije arhitektonskog i arheološkog nasljeđa Crne Gore). Koordinirala i rukovodila izradom: Menadžment plana Prirodnog i kulturno – istorijskog područja Kotora (UNESCO); Menadžment plana Istorijskog jezgra Cetinja (UNESCO); Menadžment plana i Nominacionog dosijea Stećaka za Listu svjetske baštine UNESCO; Projekta Nominacije Venecijanskih odbrambenih tvrđava između XV i XVII vijeka za upis na Listu svjetske baštine UNESCO; Reformama zakonodavstva iz oblasti kulturne baštine – 11 zakona i ratifikovanih međunarodnih konvencija i 30 podzakonskih akata; Izvještajima o stanju i prijedlogu konzervatorskih mjera nepokretnih kulturnih dobara Crne Gore; studija zaštite kulturnih dobara: Istorijskog jezgra Cetinja, Virpazara, i dr.. Učestvovala u izradi Nominacionog dosijea za Istorijsko jezgro Cetinje za upis na Listu svjetske baštine UNESCO.


 


Učestvovala je u konzervatorsko–restauratorskim radovima na Manastiru Praskvica, Budva, Katedrali u Dubrovniku, Pećkoj Patrijaršiji, stećcima Lapidarijuma Narodnog muzeja Crne Gore, konzervatorskim istraživanjima i izradi i implementaciji konzervatorskih projekata na arheološkom lokalitetu Riječani, Tvrđavi Ribnici, Medunu, Ostacima Mlina Crnojevića, ostacima sakralnog objekta Đuteza, antičkim i ranohrišćanskim mozaicima u Budvi, memorijalnim objektima Spomenik na Vučjem


 


dolu, Spomenik u Vraćenovićima, Spomenik Ljubotinjanima palim u NOR-u, Spomenik posvećenog poginulim junacima Mojkovačke bitke i dr.


 


Autor i mentor Projekta „Revalorizacija kulturnih dobara Crne Gore“ i stručnog koncepta i metodologije izrade elaborata o valorizaciji i revalorizaciji kulturnih dobara, što je podrazumijevalo izradu elaborata za sva kulturna dobra (nepokretnih kulturnih dobara sa oko 3.500 objekata i pokretnih kulturnih dobara, sa oko 100.000 predmeta), koja su taj status imala od ustanovljavanja institucionalne i zakonodavne zaštite kulturnih dobara 1948. godine, u čijoj implementaciji je bilo angažovano oko 250 stručnjaka sa akademskim zvanjima konzervatori-restauratori, arhitekte, istoričari umjetnosti, arheolozi, etnolozi, istoričari, kroz rad 45 stručnih i 29 tehničkih timova. Autor je: publikacije „Crna Gora/Montenegro - Cetinje 2010“ (COMOCOSEE i UNESCO); izložbe i kataloga „Duklja u prošlosti, sadašnjosti i budućnosti“; dokumentarnog filma „Arhitektonske i urbanističke karakteristike Antičkog grada Duklje“Stručnog koncepta i metodologije izrade menadžment planova; Stručnog koncepta i metodologije izrade studija zaštite kulturnih dobara i smjernica za izradu studija zaštite kulturnih dobara; metodologije izrade programa zaštite i očuvanja kulturnih dobara. Kustos izložbe „Crna Gora: Pismo i knjiga od prve štamparije do pada Mletačke Republike (1494 – 1797)“. Koautor višegodišnjeg projekta arheoloških i konzervatorskih istraživanja „Putevi kontinuiteta“; izložbi i publikacija: „Kameno doba Crne Gore - Praistorijska staništa - Iskonski kulturni pejzaž“, „Bakarno i bronzano doba Crne Gore – Prvi Balkanski vladari“, „Gvozdeno doba Crne Gore – Ilirsko doba“


Učestvovala je na brojnim međunarodnim konferencijama, stručnim skupovima (Solun, Ljubljana, Zadar, Strasbur, Bukurešt, Sofija, Lion, Beograd, Atina, Ohrid, Moskva, Dubrovnik, Rim, Pestum, Sarajevo, Sankt Petersburg), održala je brojne prezentacije, izlaganja i obuke, a angažovana od strane UNESCO, Savjeta Evrope i nacionalnih institucija kao ekspert u oblasti integralne zaštite, održala predavanja, obuke i prezentacije u zemlji i inostranstvu u oblasti valorizacije i upravljanja kulturnom baštinom. Član je CDCPP – Nadzornog komiteta za kulturnu baštinu i pejzaž Savjeta Evrope, član Savjeta za kulturnu baštinu Opštine Budva, član Savjeta ta upravljanje Prirodnog i kulturno – istorijskog područja Kotora. Posljednjih godina intenzivno radila na reformama i strategijama u kulturnoj baštini, kreiranju strategija, politika i metodologija iz oblasti integralne zaštite na principima održivog razvoja, baziranim na međunarodnim konvencijama, direktivama, preporukama i standardima. Od 1992. do 1997. godine, direktor Regoionalnog muzeja; od 1998. do 2009. godine, savjetnik za nepokretnu (graditeljsku) baštinu; od 2009. do 2014. godine, pomoćnik ministra za kulturnu baštinu; 2014. do 2015. godine, v.d. generalni direktor Direktorata za kulturnu baštinu; 2015. - 2016. godine, direktor Centra za konzervaciju i arheologiju Crne Gore. Od 2014. godine, na Fakultetu za kulturu i turizam Univerziteta Donja Gorica predaje modul i predmet Kulturna baština i Kulturno istorijska baština Crne Gore. Stručni konsultatant je u APM – Architekture&Project management (Budva – Frankfurt) i u kontinuitetu učesnik, koordinator ili rikovodilac rojekata iz oblasti arhitekture, graditeljske baštine, integralne zaštite i dr.. Majka je dvije kćeri, Mie i Ane.