Saradnik iz prakse
mr Olivera Eraković

Eraković Olivera, rodjena u Nikšiću. Akademiju likovnih umjetnosti završila  u Trebinju, odsjek slikarstvo, u klasi prof. Marka Musovića. Samostalno izlagala više puta u Crnoj Gori i inostranstvu.

Godine 2008. upisuje magistarske studije na Akademiji za gledališče, radio film in television u Ljubljani, smjer kostimografija u klasi prof. Janje Korun. Uspješno ih završava 2011. godine sa ocjenom deset.

Sada je doktorant na Univerzitetu u Ljubljani u klasi prof. Janeza Bogataja, sa temom “SAVREMENA KREATIVNA INTERPRETACIJA CRNOGORSKOG PRIPADNOSNOG KOSTIMA“.

Zaposlena kao kustos-muzejski savjetnik u JU „Muzeji i galerije Nikšić“.

Samostalno izlagala:

- Nikšić - Galerija „Nikola I“, 2007. god.

- Podgorica - Galerija „Centar“, 2008.god.

- Herceg Novi - Galerija „Josip - Bepo Benković“, 2008.god.

-Maribor - Galerija „Mladinski Kulturni Centar“, 2009.god.

- Kragujevac - Galerija „SKC“, 2010.god.

-Herceg Novi - Dvorana “Park” (u okviru Hercegnovskih Aprilskih

Pozorišnih Svečanosti), 2011.god.

- Ljubljana – Galerija “Loterije Slovenije”, 2012.god.

- Kotor – Gradska Galerija, 2013. god.

-Beograd – Galerija SKC, 2014.god.

Samostalno radila kostime za studentske pozorišne predstave i jedan kratkometražni film ( AGRFT):

-„Hodnik“ -  režija Matjaž Župančić , 2009.god.

-„Marija Stjuart“- režija Branko Šturbej , 2010.god.

-„Ćelava Pjevačica“ - režija Branko Šturbej , 2010.god.

-„Tartuffe” – režija Milana Goloba, studenta četvrte godine u klasi prof. Matjaža  Župančića ,  2010 - 2011.god.

-“Konjenik” – režija Jaka Šuligoj, 2011. god. – kratkometražni film.

Asistirala  kostimografkinji, Janji Korun na predsavi „Kaj Je Resnica“ – u režiji Dušana Mlakara, u Novoj Gorici.

Po pozivu kostimografkinje Angeline Atlagić, asistirala na predstavi “Konte Zanović”, u režiji Radmile Vojvodić, koja je premijerno izvedena 15. avgusta 2011. god. na Svetom Stefanu.

Samostalno radila kostime 2011. god. za predstavu “Dobra Smrt”, u režiji Filipa Grinvalda u CNP – u u Podgorici, i za predstavu “Pravednici”, u režiji Željka Sošića, u Kraljevskom pozorištu na Cetinju.

2015/2016. „Dobra smrt“ , CNP, u režiji Damjan Čitkušev

1. „Crna kutija“, Nikšićko pozorište, u režiji Gorana Bulajića

2018/2019. „Čekajući Godoa“, CNP, u režiji Diega de Bree

1. „Kraljević i prosjak“, Nikšićko pozorište, u režiji Zorana Rakočeviča

Objavila naučni članak u naučnom časopisu SED-Ljubljana.

mr Olivera Eraković
Predmeti