Aktuelno na fakultetu
JUL
Drugi popravni rok - septembar 2023

Drugi popravni rok na RPS će biti organizovan u periodu između 01. 09. i 20. 09. 2023. godine.

APR
Predaja specijalističkih i magistarskih radova

Termin za predaju specijalističkih i magistarskih radova koji će biti branjeni u jun/jul 2023. godine će biti 10, 11, 12, i 15. maja 2023. godine od 12h do 14h u kancelariji Postdiplomskih studija (II sprat).

Rok za slanje saglasnosti mentora na finalnu verziju radova je do 2. maja 2023. godine do 12h.

NOV
Raspored ispita

Postavljen je raspored ispita u redovnom i popravnom roku u toku zimskog semestra studijske 2022/23. godine na Renesansnim postdiplomskim studjama.

Raspored ispita na RPS možete naći u dijelu Download/za studente.
Arhiva:
dr Petar Ivanović
Kontakt: petar.ivanovic@udg.edu.me
Petar Ivanović rođen je 03/03/1965. godine, u Beogradu. Srednju školu završio je u SAD (Saugatuck, Michigan). Diplomirao je 1992, magistrirao 1995, doktorirao 2004. Oblast specijalizacije: terminska tržišta: fjučersi i opcije. Učesnik je više stručnih usavršavanja (Eastern Michigan University, University of Sterling, University of Glasgow, VIP Program - Privatization in USA, EU Visitors Program…) i preko 70 međunarodnih konferencija. Na većini je izlagao svoje radove.

U stalnom radnom odnosu je od 18. godine. Osnivač je i Potpredsjednik Montenegro Business Alliance (MBA). Zajedno sa profesorom Veselinom Vukotićem, osnivač je Centar za preduzetništvo i ekonomski razvoj (CEED) i Instituta za strateške studije i projekcije (ISSP). Potpredsjednik ja AmCHam Montenegro. Jedan je od osnivača grupe G-17. Rukovodio je sa preko 30 međunarodnih i 100 projekata i istraživanja u Crnoj Gori. Rukovodio je i projektima u Kabulu i Prištini.

Počasni je građanin Indianapolisa, Indiana, USA. Član je Philadelphia Society, MontPelerin Society, GDN i Udruženja ekonomista Crne Gore. Na listi je eksperata Heritage Foundation. Objavio 2 knjige, 1 udžbenik i preko 100 radova. Posjeduje sertifikat za trgovinu fjučersima.

Govori engleski, koristi se italijanskim. Oženjen je i ima dvoje djece.

Trenutno obavlja funkciju direktora Agencije Crne Gore za promociju stranih investicija (MIPA).