Aktuelno na fakultetu
JUL
Drugi popravni rok - septembar 2023

Drugi popravni rok na RPS će biti organizovan u periodu između 01. 09. i 20. 09. 2023. godine.

APR
Predaja specijalističkih i magistarskih radova

Termin za predaju specijalističkih i magistarskih radova koji će biti branjeni u jun/jul 2023. godine će biti 10, 11, 12, i 15. maja 2023. godine od 12h do 14h u kancelariji Postdiplomskih studija (II sprat).

Rok za slanje saglasnosti mentora na finalnu verziju radova je do 2. maja 2023. godine do 12h.

NOV
Raspored ispita

Postavljen je raspored ispita u redovnom i popravnom roku u toku zimskog semestra studijske 2022/23. godine na Renesansnim postdiplomskim studjama.

Raspored ispita na RPS možete naći u dijelu Download/za studente.
Arhiva:
dr Vladimir Kavarić
Kontakt: vladimir.kavaric@udg.edu.me
Status: Docent

Osnovnu i srednju skolu zavrsio je u Podgorici. Ekonomoski fakultet na Univerzitetu Crne Gore upisao je 1993. godine. Diplomirao 1998. godine na temu: „Kredibilitet, reforme i ekonomske politike Crne Gore u okviru Jugoslavije“. Prosjecna ocjena na studijama 8,14. Zavrsio postdiplomske studije „Preduzetnicka ekonomija“ sa prosjecnom ocjenom 9,75. Magistrirao 2005. godine na temu: „Institucije, pravila i ekonomske slobode“.

Ocekuje odbranu doktorske teze: „Institucije i razvoj“.

Neposredno poslije diplomiranja radio kao biznis konsultant i rukovodilac investicionog sektoru u Centru za preduzetnistvo i ekonomski razvoj (1999- 2001). Poslije toga bio Programski direktor, Centra za aplikativna istrazivanja i analize (2001- 2004). U aprilu 2004. godine Vlada RCG izabrala ga za Sekretara Ministarstva Finansija Vlade RCG. Ovu funkciju obavljao do 2007. godine, kada je od strane Skupstine Crne Gore izabran za Predsjednika Savjeta, Agencije za nadzor osiguranja.

Pored navedenog radio i kao saradnik u Institutu za strateske studije i prognoze (1999- 2004). Bio je clan organa upravljanja u DOO „Agrotransport“ i AD „Marina“. Obavljao funkciju Predsjednika borda u CDA (2006- 2007), kao i clana Statistickog Savjeta Crne Gore i Upravnog odbora ZZZ.

Vodio ili učestvovao u izradi preko 100 različitih projekata i učestvovao na više stručnih konferencija i studijskih putovanja u zemlji i inostranstvu vezanih za institucionalni okvir (zakoni, regulacija itd.), makroekonomske politike, preduzetništvo i ekonomski razvoj.

Živi u Podgorici, oženjen je, i ima jedno dijete.

Vazniji radovi:

Decembar 2006. Crna Gora- geneza i perspektive, Liberales Institut, Cirih, Švajcarska
Septembar 2006. Trgovina i razvoj, Miločerski ekonomski forum, Miločer
Maj 2006. Institucije, tranzicija, demokratija, ustavnost, IDN, Centar za ekonomska istraživanja, Beograd
Januar 2005. Mouse Roars (autorski članak), Wall Street Journall (izdanje za Evropu), Brisel
Decembar 2004. Slobodna trgovina i razvoj- da li povećanja carina vodi smanjenju trgovinskog deficita?, Postdiplomske studije "Preduzetnička ekonomija", Ekonomski fakultet, Podgorica, Volume IV
Septembar 2004. Ekonomske slobode – razvojni resurs, Ekonomske slobode i poslovno okruženje, Miločerski ekonomski forum 2004, Miločer
Maj 2004. Institucije, pravila i kulturni obrasci- razvojna komponenta, Kultura i razvoj, IDN, Centar za ekonomska istraživanja, Beograd
Mart 2003. Liberalizacija u poljoprivredi, MONET, ISSP, Podgorica
Decembar 2003. Ekonomske slobode- koncept mjerenje i preporuke, Postdiplomske studije "Preduzetnička ekonomija", Ekonomski fakultet, Podgorica, Volume III
Maj 2003. Ekonomske slobode i pravila koja ih podržavaju- tranzicione dileme- Slobode i razvoj 2003, IDN, Centar za ekonomska istraživanja, Beograd
April 2003. Ekonomske slobode u Crnoj Gori - MONET, ISSP, Podgorica