Aktuelno na fakultetu
JUL
Drugi popravni rok - septembar 2023

Drugi popravni rok na RPS će biti organizovan u periodu između 01. 09. i 20. 09. 2023. godine.

APR
Predaja specijalističkih i magistarskih radova

Termin za predaju specijalističkih i magistarskih radova koji će biti branjeni u jun/jul 2023. godine će biti 10, 11, 12, i 15. maja 2023. godine od 12h do 14h u kancelariji Postdiplomskih studija (II sprat).

Rok za slanje saglasnosti mentora na finalnu verziju radova je do 2. maja 2023. godine do 12h.

NOV
Raspored ispita

Postavljen je raspored ispita u redovnom i popravnom roku u toku zimskog semestra studijske 2022/23. godine na Renesansnim postdiplomskim studjama.

Raspored ispita na RPS možete naći u dijelu Download/za studente.
Arhiva:
mr Ivana Vojinović
Kontakt: ivana.vojinovic@t-com.me

Obrazovanje:

Osnovnu školu i Gimnaziju “Slobodan Škerović” završila je u Podgorici. Ekonomski fakultet u Podgorici upisala je 2000. godine. Diplomirala je u julu 2004. godine na smjeru “Preduzetništvo i preduzetničke finansije” sa temom "Državni budžet - poluga sistema javnih finansija " (mentor: prof. dr Veselin Vukotić) kao jedan od najboljih studenata sa prosječnom ocjenom 9,20. Tokom studija bila je dobitnik nagrada Ekonomskog fakulteta za prosječnu ocjenu 9,90 na III, odnosno IV godini studija.

Završila je Postdiplomske studije „Preduzetnička ekonomija“”, smjer »Preduzetnička ekonomija i ekonomske integracije« u Podgorici i magistrirala 2007. godine odbranivši temu „Fiskalni tokovi između Crne Gore i Evropske unije u uslovima pridruživanja“ (mentor: prof. dr Mojmir Mrak).
Od jula 2004. godine zaposlena je na Institutu za strateške studije i projekcije najprije kao istraživač, a potom kao analitičar.
Učestvovala je na više seminara i konferencija i imala brojne studijske boravke u zemlji i inostranstvu, od kojih su najznačajniji: Seminar on Designing an Economic and Fiscal Programme, Directorate General for Economic and Financial Affairs of the European Commission (Bruxelles), Konferencija Postdiplomskih studija «Preduzetnička ekonomija», Univerzitet Crne Gore, (2004-2006), studijska posjeta CASE Institutu (Varšava), studijski boravak na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Ljubljani (Ljubljana), studijski boravak u Vladi Slovačke (Bratislava), Miločerski ekonomski forum, Miločer (Crna Gora), Konferencija Instituta za društvene nauke (Beograd, Srbija), Ljetnja škola ekonomske politike, G17 Institut, (Beograd, Srbija), Public Expenditures Policies in Southeast Europe, Center for Excellence in Finance (Ljubljana, Slovenija), Regional Conference on Urban Land Finance, NALED (Srbija), First Southeast European Business Centre and Incubator Conference (Bosna i Hercegovina), “Expanding Regional ICT Competitiveness: Appropriate Assistance at Different Levels of the ICT Pyramid”, USAID (Skoplje, Makedonija), 27th Conference on Entrepreneurship and Innovation, PODIM (Slovenija), SEE Training Workshop “Participatory Budgeting: State budget and stages of its drafting, approval and implementation”.

Govori engleski i italijanski jezik, a služi se francuskim i njemačkim jezikom.
Publikacije i radovi:
Važniji radovi:

• “Makroekonomski razvoj u državama zapadnog Balkana«, MONET 26, ISSP, Podgorica, 2007
• »Fiskalna koordinacija u EU – uticaji na Crnu Goru«, Zbornik radova: Postdiplomske studije “Preduzetnička ekonomija”, Ekonomski fakultet, Volume 14, Podgorica, 2006
• Working paper: “Potential fiscal costs of the EU accession for Montenegro”, CASE & ISSP, 2006
• “Energetska efikasnost u Crnoj Gori ”, MONET 24, ISSP, Podgorica, 2006
• “Komparativni pregled regulacije akciza u Evropskoj uniji i Crnoj Gori”, MONET 23, ISSP, Podgorica, 2006
• Policy paper: “Proporcionalni porez - akcelerator ekonomskog razvoja Crne Gore”, ISSP, 2006
• “Revolucija proporcionalnih poreza”, MONET 22, ISSP, Podgorica, 2006
• “Sistem javnih finansija u EU”, Zbornik radova: Postdiplomske studije “Preduzetnička ekonomija”, Ekonomski fakultet, Volume 9, Podgorica 2005
• “Filozofija poreskih sistema”, Zbornik radova: Postdiplomske studije “Preduzetnička ekonomija”, Ekonomski fakultet, Volume 10, Podgorica2005
• “U susret privatizaciji penzijskog sistema u Crnoj Gori”, MONET 21, ISSP, Podgorica