Aktuelno na fakultetu
JUL
Drugi popravni rok - septembar 2023

Drugi popravni rok na RPS će biti organizovan u periodu između 01. 09. i 20. 09. 2023. godine.

APR
Predaja specijalističkih i magistarskih radova

Termin za predaju specijalističkih i magistarskih radova koji će biti branjeni u jun/jul 2023. godine će biti 10, 11, 12, i 15. maja 2023. godine od 12h do 14h u kancelariji Postdiplomskih studija (II sprat).

Rok za slanje saglasnosti mentora na finalnu verziju radova je do 2. maja 2023. godine do 12h.

NOV
Raspored ispita

Postavljen je raspored ispita u redovnom i popravnom roku u toku zimskog semestra studijske 2022/23. godine na Renesansnim postdiplomskim studjama.

Raspored ispita na RPS možete naći u dijelu Download/za studente.
Arhiva:
dr Dragana Radević
Kontakt: dragana.radevic@udg.edu.me
Status: Docent

Obrazovanje
- Završila Osnovnu školu “Vladimir Nazor” u Podgorici, kao đak generacije i Gimnaziju “Slobodan Škerović” u Podgorica, Prirodno-matematički smjer, kao nosilac diplome Luča;
- Diplomirala na Ekonomskom fakultetu u Podgorici, smjer Preduzetništvo i biznis, Univerzitet Crne Gore, 2000. godine; prosječna ocjena 10. Kao svršeni student I godine Fakulteta, dobila prestižnu studentsku nagradu “19. decembar” za 1997. godine, koju dodjeljuje Skupština opštine Podgorica. Na posljednjoj godini studija, na nivou Univerziteta Crne Gore, proglašena najboljim studentom u oblasti društvenih nauka za 1999/2000.
- Odbranila magistarsku tezu pod nazivom “Životni standard i mjerenje bogatstva u teoriji i praksi: primjena u Crnoj Gori” na Ekonomskom fakultetu u Podgorici, Univerzitet Crne Gore; maj 2004;
- Odbranila doktorsku disertaciju pod nazivom “Ekonomska efikasnost versus socijalna jednakost u državi blagostanja” na Ekonomskom fakultetu u Podgorici, Univerzitet Crne Gore, decembar 2007. godine;
- Više studijskih putovanja i specijalizacija u inostranstvu u organizaciji Centra za medjunarodni privatni biznis CIPE, SAD (2000-2005), Svjetska banka, SAD (2002-2007), OECD, Francuska (2006), Hayek Fondacija i UNDP, Slovačka (2004-2007) itd.
- Učestvovala u radu preko 20 međunarodnih konferencija i u većini slučajeva prezentovala sopstveni istraživački rad.

Važniji radovi

- Korporativno upravljanje u bankama, koautor; Zbornik radova: Korporativno javno upravljanje u funkciji razvoja konkurentnosti, Miločerski ekonomski forum, Savez ekonomista Srbije i Savez ekonomista Crne Gore, 2007
- Ekonomija i sociologija, objavljeno u ediciji Instituta društvenih nauka – Centra za ekonomska istraživanja, “Kultura i razvoj”, Beograd 2007
- Poverty and Environmental Impacts of Electricity Price Reforms in Montenegro, Policy Research Working Paper 4127, koautor, The World Bank 2007. (Available at Social Science Research Network - SSRN: http://ssrn.com/abstract=960627)
- Državna intervencija u funkciji efikasnosti, Zbornik radova: Preduzetnička ekonomija, volume XII, Podgorica 2006
- Država blagostanja i poreska konkurencija, objavljeno u ediciji Instituta društvenih nauka – Centra za ekonomska istraživanja, “Biznis i država”, Beograd 2006
- Povećenjem ekonomskih sloboda do uklanjanja barijera za razvoj biznisa u Crnoj Gori?, Household Survey Report #12, ISSP, Podgorica 2005
- EBRD kao institucionalni investitor: razvoj konkurentnosti gasarske industrije u Crnoj Gori – Case study ProGas AD Podgorica, Zbornik radova: Konkurentnost i evropski put, Miločerski ekonomski forum, Savez ekonomista Srbije i Savez ekonomista Crne Gore; 2005
- Između slobode i sigurnosti: da li je država blagostanja dobro rješenje?, objavljeno u ediciji Instituta društvenih nauka – Centra za ekonomska istraživanja, “Pojedinac i država”, Beograd 2005.
- Pravo na nejednakost – pokretač razvoja” Zbornik radova: Preduzetnička ekonomija, volume VII, Podgorica 2004
- Living Standards and Poverty in Montenegro, ko-autor sa Kathleen Beegle, ISSP i Svjetska banka, Podgorica 2003.

Radno iskustvo
- Nakon šestomjesečnog volonterskog staža, u periodu od novembra 2000. do novembra 2002. godine, radi u CEED-u kao menadžer projekta, a nakon toga i kao direktor programa, zadužena za razvoj istraživačkih kapaciteta CEED-a. U okviru ove odgovornosti, u periodu od četiri godine, koordinira više istraživanja o barijerama za razvoj privatnog sektora u Crnoj Gori, u saradnji sa međunarodnim organizacijama.
- Od marta 2005. godine, specijalizuje se za pružanje konsalting usluga korporativnom sektoru: malim i srednjim preduzećima i stranim investitorima.
- Od 2001. godine, saradnik je Instituta za strateške studije i projekcije
- U periodu od marta 2004. do maja 2006. godine, bila je angažovana kao demonstrator na Ekonomskom fakultetu, smjer Preduzetništvo, na predmetu Preduzetništvo i biznis plan.