Aktuelno na fakultetu
JUL
Drugi popravni rok - septembar 2023

Drugi popravni rok na RPS će biti organizovan u periodu između 01. 09. i 20. 09. 2023. godine.

APR
Predaja specijalističkih i magistarskih radova

Termin za predaju specijalističkih i magistarskih radova koji će biti branjeni u jun/jul 2023. godine će biti 10, 11, 12, i 15. maja 2023. godine od 12h do 14h u kancelariji Postdiplomskih studija (II sprat).

Rok za slanje saglasnosti mentora na finalnu verziju radova je do 2. maja 2023. godine do 12h.

NOV
Raspored ispita

Postavljen je raspored ispita u redovnom i popravnom roku u toku zimskog semestra studijske 2022/23. godine na Renesansnim postdiplomskim studjama.

Raspored ispita na RPS možete naći u dijelu Download/za studente.
Arhiva:
dr Branislav Nerandžić
Kontakt: branen@uns.ac.rs
Status: Vanredni profesor

Branislav Nerandžić, vanredni profesor Univerziteta u Novom Sadu, rođen 07.12.1956. godine, otac Božidar, majka Dragica rođena Markov. Diplomirani ekonomista poslovno-pravnog smera Ekonomskog fakulteta u Subotici i Pravnog fakulteta u Novom Sadu 1980. godine, magistrirao 2004. godine, doktorirao 2006. godine na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu iz oblasti inženjerskog menadžmenta. Oženjen, supruga Marija rođena Maglovski, dva sina Vladimir i Aleksandar.
Profesionalna orijentacija: Proizvodni sistemi, organizacija i menadžment, investicioni menadžment, računovodstvo, revizija, upravljačko računovodstvo, specijalna računovodstva, analiza bilansa, interna revizija. Specijalizacija: Beč, Austrija, 1998. Privredna komora Austrije, investicioni i finansijski menadžment, Novi Sad Fakultet tehničkih nauka 2001, investicioni menadžment i berzansko poslovanje. Znanje jezika: ruski vrlo dobro, engleski dobro.
Kretanje u profesionalnom radu: Služba društvenog knjigovodstva Novi Sad, inspekcija i revizija finansijskih izveštaja (1980-1988), inspektor, revizor; SOUR „Centroslavija“ Novi Sad (1988-1989), Direktor Radne zajednice „Ekonomsko-finansijski poslovi“; JP „Novosadska toplana“ Novi Sad, (1990-2006) Pomoćnik direktora za ekonomsko-finansijske poslove, Direktor Centra Interne revizije; „Panonska banka“ a.d. Novi Sad, (1995-2001) Član Upravnog odbora; „Pan revizija“ Novi Sad, (2001-2006), Predsednik Upravnog odbora; Poslovno udruženje „Vojvođanske toplane“ Novi Sad, (2001-do danas), Direktor; „FIM“ a.d. Kanjiža, (2006-2009). Predsednik Nadzornog odbora; Fakultet tehničkih nauka Novi Sad, (2006-do danas), vanredni profesor. Stručna zvanja: ovlašćeni računovođa i revizor. Članstvo u stručnim asocijacijama: Član Saveza ekonomista Srbije, Član Saveza računovođa i revizora Srbije, Član Udruženja internih revizora Srbije. Predavač na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu: Upravljačko računovodstvo, Operativna revizija i kontroling, Međunarodno polsovanje, Računovodstvo i revizija u osiguranju.
Inicirao je i vodi studije Interne revizije u okviru specijalističkih strukovnih studija na Fakultetu tehničkih nauka. Predavač na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu: Računovodstvo i finansijski menadžment, Kontrola i revizija hotelskog poslovanja. Predavač na poslediplomskim studijama Univerziteta Donja Gorica u Podgorici na predmetu Analiza bilansa. Objavio trideset članaka u domaćim i stranim časopisima. Autor i koautor je tri monografije i dva udžbenika. Učestvovao je u izradi dve studije za Izvršno veće Vojvodine, kao i brojnih studija za velike poslovne sisteme.