Aktuelno na fakultetu
JUL
Drugi popravni rok - septembar 2023

Drugi popravni rok na RPS će biti organizovan u periodu između 01. 09. i 20. 09. 2023. godine.

APR
Predaja specijalističkih i magistarskih radova

Termin za predaju specijalističkih i magistarskih radova koji će biti branjeni u jun/jul 2023. godine će biti 10, 11, 12, i 15. maja 2023. godine od 12h do 14h u kancelariji Postdiplomskih studija (II sprat).

Rok za slanje saglasnosti mentora na finalnu verziju radova je do 2. maja 2023. godine do 12h.

NOV
Raspored ispita

Postavljen je raspored ispita u redovnom i popravnom roku u toku zimskog semestra studijske 2022/23. godine na Renesansnim postdiplomskim studjama.

Raspored ispita na RPS možete naći u dijelu Download/za studente.
Arhiva:
dr Ramo Šendelj
Kontakt: ramo.sendelj@udg.edu.me
Status: Vanredni profesor

Personalni web site: www.ramosendelj.me

Prof.dr Ramo Šendelj je rođen 11.09.1971. godine Prijepolju, Republika Srbija. Osnovnu školu završio je 1986 u Prijepolju, a Tehničku srednju vojnu školu u Zagrebu 1990. godine. Petogodišnje studije smjer Informatika završio je 1995.godine na Vojnotehnhičkoj Akademiji u Beogradu.
Postdiplomske magistarske studije na Elektrotehničkom fakultetu, Univerziteta u Beogradu na studijskom programu Softverski sistemi završio je 2001.godine.
Doktorsku disertaciju u oblasti Softverskog inžinjerstva, odbranio je 2004.godine na Fakultetu Organizacionih nauka,Univerziteta Beogradu.

Prof.dr Ramo Šendelj je u dva mandata (2006 - 2013) obavljao funkciju Dekana Fakulteta za informacione tehnologije Univerziteta Mediteran. Od 2009 do 2011 je obavljao i funkciju Prorektora za nastavu i finansije Univerziteta Mediteran.

U zvanje vanrednog profesora za oblast Informacioni sistemi izabran je u 2010.godine na Univerzitetu Mediteran gdje je i angažovan za izvođenje nastave na grupi predmeta u ovoj oblasti.

Trenutno je zaposlen na Univerzitetu Donja Gorica kao profesor i rukovodilac postdiplomskog magistarskog studijskog programa “Sajber bezbjednost”.

Kao gostujući profesor angažovan je u nastavi na magistarskim i doktorskim studijama na Fakultetu informacijskih tehnologija, Univerziteta “Džemal Bijedić” u Mostaru, i na magistarskim studijama Tehničkog fakulteta, Univerziteta u Kragujevcu.

Prof.dr Ramo Šendelj je autor i kooautor je većeg broja naučnih radova objavljenih u formi: monografija od međunarodnog značaja, univerzitetskih udžbenika, radova u prestižnim međunarodnim časopisima, radova prezentovanih na uglednim međunarodnim i regionalnim konferencijama.

Rukovodio je realizacijom sedam međunarodnih projekata i četri nacionalna, a učestvovao je i u realizaciji dva međunarodna projekta.
Svojom stručnošću i profesionalnim odnosom zavrijedio je angažovanje u mnogim stručnim udruženjima od kojih se ističu:
• FP7 expert for Ethics reviewing, Research & Innovation, European Commission,
• Predstavnik Crne Gore u „European Strategy Forum on Research Infrastructures” European Commission
• Bolonja ekspert za visoko obrzovanje, Higher Education Reform Project, Bologna Experts European Commission,
• Nacionolni ekspert za akreditaciju visokoobrazovnih insittutcija u Crnoj Gori,
• Član odbora za HERIC Project (Higher Education and Research for Innovation and Competitiveness),
• Član programskom odbora za oblast ICT projekta Think Thank,
• Član odbora “Montenegrin Research and Education Network” , Crna Gora
• Član odbora za obrazovanje u Crnogorskoj akademiji nauka i umjetnosti, Crna Gora
• Član upravnog odbora “Euroaxess - Montenegro”, Crna Gora
• Član programskog odbora “ INFOFEST ”, Crna Gora
• Član programskog odbora “IT Conference”, Crna Gora

Ključne oblasti istraživanja su: Intelligent System, Fuzzy system, Database, Information system, SOA, Cloud Computing, Cyber Security, E-Learning.

Prof.dr Ramo Šendelj je oženjen i ima dvoje djece.