utorak, 22. decembar 2020.

3. međunarodna naučna konferencija „MIC-Vis 2020“

Na ostrvu Vis je održana 3. međunarodna naučna konferencija „Mediterranean Islands Conference (MIC-Vis 2020)“, koja je ove godine imala poseban hibridni format, uz ograničen broj posjetilaca na samoj konferenciji te online izlaganja domaćih i međunarodnih naučnika i stručnjaka.

Demografija, javni servisi, kultura i tradicija, mediji i komunikacija, migracije, obrazovanje, turizam i održivi razvoj bile su neke od glavnih tema o kojima se diskutovalo na ovogodišnjoj konferenciji, u posebnom kontekstu pandemije koronavirusa.

Posjetioci su se mahom složili da je aktuelna pandemija uzrokovala značajne prepreke za razvoj mediteranskih resursa, ali i nove prijetnje koje se javljaju uz društvene pojave, poput migracija u uslovimapandemije.

U sklopu konferencije je organizovana i izložba za koju je izabrana fotografija studentkinje Fakulteta za dizajn i multimediju Marije Marković. Detalje o konferenciji i izložbi možete vidjeti na linku.