srijeda, 26. januar 2022.

U utorak, 25. januara 2022. godine, organizovan je onlajn sastanak na kojem se razgovaralo o mogućnosti zajedničkog osnivanja “China (Ningbo) - Montenegro Science and Technology Innovation and Development Center” u saradnji univerziteta Donja Gorica i Zhejiang Wanli University, Zhejiang provincija, Kina.

Lidera dva univerziteta razgovarali su o mogućnostima i zajedničkim interesima u oblastima naučnih istraživanja i saradnje u nekoliko oblasti: Bezbjednost hrane i Prerada hrane, Biotehnološki razvoj, Inovacije, Kultura i IT i nove tehnologije.

Lideri oba univerziteta su izrazili svoju posvećenost i želju da nastave sa aktivnostima na razvoju okvira za uspješnu misiju „China (Ningbo) - Montenegro Science and Technology Innovation and Development Center“.