nedjelja, 20. februar 2022.

„Čudesa“ u Preduzetničkom gnijezdu UDG-a

U četvrtak 17. februara 2022. godine sa početkom u 12:45h, okviru događaja „Čudesa“ u Preduzetničkom gnijezdu UDG-a studenti su imali priliku da prisustvuju izlaganju uvaženog gospodina Anila Abbaka, člana Borda direktora i predsjednika Finveo UK i Finveo Montenegro koje su podružnice Inveo Investment Holding-a. Gospodin Abbak je kroz interesantne ilustracije, kroz koje je predstavio primjere iz dugogodišnjeg iskustva, metaforički pojasnio kako bi trebalo da izgleda razmišljanje savremenog čovjeka koji je otvoren ka stvaranju novih ideja i inovacija. U vidu prezentacije je objasnio kakav pristup imaju globalni giganti i ljudi za koje se smatra da su uspješni. Kroz vid otvorene diskusije je, zajedno sa studentima, objašnjavao šta je ključno za postizanje zadovoljavajućeg uspjeha, kako u poslovnom, tako i u privatnom životu. Studentima je takođe dao veoma korisne savjete koji će im služiti kada dođe vrijeme za ostvarivanje kontakata sa velikim tržišnim korporacijama. Cilj ovog veoma inspirativnog izlaganja gospodina Abbaka predstavljao je neki vid podsticaja mladim inovatorima i budućim preduzetnicima.