četvrtak, 28. mart 2019.

Dan istraživanja, 04.04.2019. godine

Osmu godinu za redom Univerzitet Donja Gorica (UDG), u saradnji sa MONSTAT-om (Zavod za statistiku Crne Gore) i agencijom DAMAR (privatna agencija za istraživanje javnog mijenja), organizuje Dan istraživanja koji se tradicionalno održava 04. aprila. Događaj koji se organizuje okuplja značajan broj naučno-istraživačkih institucija i istraživača iz Crne Gore. Isti se organizuje sa ciljem da bi se šira javnost i studenti osnovnih, magistraskih i doktorskih studija upoznali sa istraživanjima koja se sporovde u Crnoj Gori, njihovom metodologijom, kao i podacima koji već postoje iz tih istraživanja, a koji mogu koristiti prilikom pisanja akademskih i naučnih radova, kao i da bi predstavili svoje radove.Osim toga, Dan istraživanja ima za cilj podsticanje kvaliteta i stimulisanje naučno istraživačke djelatnosti, zatim promovisanje istraživanja crnogorskih naučnika, kao i umrežavanje sa regionalnim i međunarodnim inicijativama u oblasti nauke i društva, a prije svega stimulisanje mladih istraživača. U prilogu se nalazi Agenda Dana istraživanja 2019.