nedjelja, 4. april 2021.

DAN ISTRAŽIVANJA 2021 NA UDG

Univerzitet Donja Gorica, desetu godinu za redom organizuje Dan istraživanja, koji se tradicionalno održava 4. aprila, a kojim obilježevamo i Dan studenata. U okviru Dana istraživanja istraživači, među kojima su i studenti, predstavljaju svoje istraživačke radove i projekte koji su objavljeni i realizovani u tekućoj studijskoj godini

Dan istraživanja se organizuje sa ciljem da bi se šira javnost i studenti osnovnih, magistraskih i doktorskih studija upoznali sa istraživanjima koja se sprovode na UDG, njihovom metodologijom, kao i podacima koji već postoje iz tih istraživanja. Osim toga, Dan istraživanja ima za cilj podsticanje kvaliteta i stimulisanje naučno istraživačke djelatnosti, zatim promovisanje istraživanja crnogorskih naučnika, kao i umrežavanje sa regionalnim i međunarodnim inicijativama.

Poštujući preporuke i mjere Ministarstva zdravlja Crne Gore, Dan istraživanja 2021. godine nažalost ne može biti organizovan kao prethodnih godina, ali ipak se nije odustalo od obilježavanja istog.

Imajući u vidu navedeno predstavljamo vam samo neke od projekata koje se realizuju na UDG.

Naučno-istraživački projekat i razvojni projekti, kratko su predstavljeni u sljedećim videima.

Center for Climate Change, Natural Resources - The ecological basis for ecosystem services

Joining to EUREF permanent network with Multi GNSS CORS stations in Montenegro ( MontePN)

MEDEXLAB - osnivanje Centra za procjenu autentičnosti meda

Reforming doctoral studies in Montenegro and Albania–good practice paradigm (MARDS)

Development of master curricula in ecological monitoring and aquatic bioassessment for Western Balkans

SmartMilk Monitoring System

IESP - Fostering internationalization at Montenegrin HEIs through efficient strategic planning,

Digital transformation of agriculture and food supply chain in Montenegro - DIPOL

Demeter H2020 project

Povodom Dana studenata, UDG koristi priliku da čestita studentima na pokazanoj solidarnosti i odgovornosti.