četvrtak, 1. jun 2023.

dr Rick Shangraw, predsjednik CINTANA Education, interaktivna sesija sa profesorima i saradnicima

Dr Rick Shangraw, predsjednik-Cintana Education, posjetio je Univerzitet Donja Gorica (UDG) 24. maja kako bi podijelio svoju viziju saradnje sa ASU/CINTANA – kroz osnaživanje angažmana profesora i osoblja UDG-a. Dr. Shangraw je održao veoma inspirativnu i energičnu sesiju o mogućnostima i značaju saradnje, naglašavajući detaljno elemente Powered by ASU Engagements i Cintana strateške ponude podrške i pogodnosti kao što su transfer znanja, transfer tehnologije, razvoj preduzetništva i interakcija sa profesorima i saradnicima Univerziteta Donja Gorica.

Dr. Shangraw je proveo 15 godina kao izvršni direktor na Državnom univerzitetu u Arizoni (ASU), a služio je i kao izvršni direktor ASU Enterprise Partners, vodeći pokret za osiguranje i razvoj visokog obrazovanja kroz preduzetništvo. Takođe je bio potpredsjednik za istraživanje i inovacije na Državnom univerzitetu u Arizoni, predvodeći ASU kao jedan od najbrže rastućih istraživačkih preduzeća u Sjedinjenim Državama. Pod njegovim rukovodstvom, skoro 5.000 različitih istraživačkih projekata nagrađeno je sa preko 1,2 milijarde dolara finansiranja.