nedjelja, 10. april 2022.

e-VIVA obuka, Priština

Studenti Univerziteta Donja Gorica učestvovali su na obuci o servisno orijentisanim kompetencijama koja je organizovana u okviru ERASMUS+ projekta e-VIVA.

Obuka je održana u Prištini. Studenti su imali prilike da čuju predavanja o razvoju biznis ideja, kreativnosti inovacijama preduzetništvu, prepoznavanju mogućnosti i stvaranju održivih projekata.

Najveći dio obuke sastojao se od timskog rada u okviru kojeg su studenti bili podijeljeni u međunarodne timove i imali su mogućnost da uče kako da se najbolje snalaze u novim okolnostima sa kojima će se srijetati tokom svoje karijere.

Servisno - orijentisane kompetencije će biti neizostavni dio uspješne karijere u XXI vijeku, pa je obuka bila mogućnost unaprjeđenja sopstvene ličnosti studenata ali i njihovog snalaženja u nepoznatim i novim okolnostima u međunarodnom okruženju.