petak, 18. septembar 2015.

Fabrika znanja po peti put na UDG

Ministarstvo nauke,  kompanija ComTrade i Univerzitet Donja Gorica petu godinu za redom organizuju Fabriku znanja  kao jedan od najzapaženijih programskih segmenata u okviru „Otvorenih Dana Nauke", sa ciljem podizanja svijesti o značaju informacionih tehnologija za sve oblasti društvenog života, kao i osvrtom na neophodnost i značaj uvođenja informacionih tehnologija u nastavne procese. Ovogodišnja „Fabrika znanja“ će se održati 22. i 23. septembra, u prostorijama Univerziteta Donja Gorica u Podgorici. U toku Fabrike znanja  organizuju se i posjete učenika osnovnih i srednjih škola. Sadržaji su izuzetno kvalitetni i mogu se smatrati van-nastavnom podrškom obrazovnom procesu. Zahvaljujući još jednoj Fabrici znanja na UDG, zavirićete u čudesan svijet računara. 2015 od strane UN proglašena je godinom svjetlosti. To je razlog zašto se ove godine u okvir Fabrike znanja poklanja još jedna velika izložba pod nazivom “FOTONIKA“, koja će pored brojnih predavanja, kvizova znanja i radionica, obilježiti ovogodišnju Fabriku znanja.