ponedjeljak, 16. maj 2016.

Fakultet za politehniku UDG, info dan: Upoznajte mogućnosti 3D tehnologije na UDG

Fakultet za politehniku, Univerziteta Donja Gorica (UDG) u okviru projekta ProDe – Laboratorija za dizajn proizvoda uključujući discipline poput grafičkog, modnog i dizajn enterijera, organizuje Info dan: Upoznajte mogućnosti 3D tehnologije na UDG. Info dan će biti organizovan u srijedu, 18. maja u 14h, na Univerzitetu Donja Gorica u Laboratoriji za dizajn proizvoda. Više informacija o Laboratoriji moguće je pronaći u opširnijoj verziji ovog obavještenja.

ProDe laboratorija je osnovana u okviru projekta Laboratorija za dizajn proizvoda, uključujući discipline kao što su grafički, modni i dizajn enterijera, finansiran od strane Svjetske banke i Ministarstva nauke u Vladi Crne Gore kroz projekat INVO – “Visoko obrazovanje i istraživanje za inovacije i konkurentnost“. Osnovna ideja koja stoji iza ovog projekta je da se poboljša učinak crnogorske privrede kroz stvaranje ambijenta za transfer tehnologija. Na ovaj način a kroz Info dan koji će biti organizovan, crnogorske kompanije će imati priliku da se upoznaju sa Laboratorijom i o najnovijim 3D tehnologijama koje se koriste u okviru iste.

Laboratorija za dizajn proizvoda – ProDe, smještena je na Univerzitetu Donja Gorica i predstavlja akademski i profesionalni centar za razvoj novih proizvoda i usluga. Laboratorija je opremljena najsavremenijom opremom u regionu, i u okviru iste se nalaze 3D Printer, 3D Scanner, Shimadzu - EZ Tester - Table top testing machine, kao i Wide Printer  i Wide Station. Laboratorijom upravlja Fakultet za politehniku u saradnji sa nacionalnim i međunarodnim partnerima i ima dva pravca razvoja. Prvi pravac razvoja je direktno akademski i podrazumijeva uključenost Labaratorije u nastavu na magistarskim i doktorskim studijama, dok drugi pravac podrazumijeva saradnju i razvoj za potrebe tržišta.