srijeda, 18. jun 2014.

GODIŠNJA IZLOŽBA SLŠ PETAR LUBARDA

UDG je drugu godinu za redom domaćin godišnje izložbe Srednje likovne škole "Petar Lubarda" sa Cetinja. Izložba je svečano otvorena 13.06. u 13h u Galeriji UDG-a.

Učesnici izložbe su učenici od I do IV razreda, dva obrazovna profila: likovni saradnik slikar/slikarka i grafički dizajner saradnik/saradnica, koji svojim radom pokazuju respektibilne rezultate likovnog obrazovanja, koji su zapravo ogledalo naše umjetničke budućnosti. Dobar dio rada ovih učenika pripada i profesorima koji svojim ozbiljnim i predanim radom i pristupom kanališu njihovu kreativnost i stvaralački duh. UDG-a je uvijek otvoren za mlade stvaraoce, i u svom visokoobrazovnom programu svojim studentima nudi obrazovanje iz oblasti umjetnosti i grafičkog i multimedijalnog dizajna kao i modnog dizajna. Svojom umjetnošću, mladi ljudi na najljepši način promovišu kako svoju školu, tako i UDG, ali i cjelokupnu Crnu Goru.