utorak, 12. maj 2015.

INFO dan o Nacionalnim stipendijama za izvrsnost

Ministarstvo nauke i Ministarstvo prosvjete u okviru projekta “Visoko obrazovanje i istraživanje za inovacije i konkurentnost – INVO” dodjeljuje stipendije za magistarske, doktorske i postdoktorske studije studentima koji su upisani (prihvaćeni) ili planiraju svoj istaživački boravak na renomiranim Univerzitetima u inostranstvu.  Konkurs je objavljen 24. aprila i trajaće do 6.jula 2015. godine. Tekst konkursa možete pogledati na linku.

Tim povodom Ministarstvo nauke i Ministarstvo prosvjete ogranizuju INFO dan, kada će se održati prezentacija Programa, kako bi se svi potencijalni kandidati bolje upoznali sa uslovima apliciranja.

INFO dan na Univerzitetu Donja Gorica, održaće se u četvrtak, 14. maja, u 12:00h

U cilju što bolje pripremljenosti za ovu prezentaciju, predlažemo da se svi zainteresovani studenti upoznaju sa Priručnikom za upravljanje Programom, koji mogu naći na zvaničnom websajtu INVO projekta

Ministarstvo prosvjete dodjeljuje stipendije kojima se u potpunosti ili djelimično finansiraju magistarske studije u inostranstvu dok Ministarstvo nauke dodjeljuje stipendije kojima se u potpunosti ili djelimično finansiraju doktorske i postdoktorske studije/usavršavanja u inostranstvu.