srijeda, 23. februar 2022.

Univerzitet Donja Gorica (UDG) u subotu, 26.2.2022. godine sa početkom u 10:00h organizuje okrugli sto na temu: “Inovacije sa HPC i vještačkom inteligencijom kao pokretač budućnosti pametne specijalizacije u Crnoj Gori” u okviru projekta EuroCC - Nacionalni centar kompetencija u oblasti računarstva visokih performansi (HPC). Projekat ima za cilj uspostavljanje mreže nacionalnih centara kompetencija za računarstvo visokih performansi u 33 države članice Zajedničkog poduhvata za evropsko računarstvo visokih performansi (EuroHPC JU) u okviru programa Horizont2020.

Cilj okruglog stola je da se kod učesnika, kompanija i studenata koji su zainteresovani da saznaju više, probudi interesovanje za ovu oblast a posebno da se isti informišu o mogućnostima korištenja i primjene naprednih (HPC tehnologija) računarstva visokih performansi i vještačke inteligencije u poljoprivredi, turizmu, medicini.

Okrugli sto će otvoriti Rektor UDG-a, prof. dr Veselin Vukotić dok će izlaganja na ovu temu imati istaknuti stručnjaci iz ove oblasti kao i studenti doktorskih i postdiplomskih magistarskih studija.

Okrugli sto će se održati u subotu, 26.02.2022. godine sa početkom u 10:00 časova u prostorijama Univerziteta Donja Gorica (UDG), a detaljne informacije se mogu naći u Agendi u prilogu.