subota, 18. februar 2017.

INTERNACIONALIZACIJA UDG: Saradnja sa kineskim Univerzitetom i kompanijom

Univerzitet Donja Gorica posvećen je uspostavljanju i punom razvoju internacionalne saradnje sa partnerima, ne samo u Evropi i Americi, već i u Aziji. Univerzitet raspolaže svim neophodnim sredstvima kako bi zadovoljili izazove međukulturalne komunikacije i koordinacije koja proizilaze iz preuzimanja takve obaveze i saradnje. Uprava Univerziteta internacionalizaciju doživljava kao investiciju u budućnost naših studenata  i kadrovskih kapaciteta institucije i zahtijeva dugoročnu posvećenost studentima, nastavnom kadru i našim međunarodnim partnerima. UDG je intenzivirao saradnju sa kineskim partnerima posredstvom Kineske ambasade, njegove ekselencije ambasadora Cui Zhiwe. Realizovane su obostrane posjete sa Univerzitetom Xihua University i prvi studenti Univerziteta već krajem februara će otputovati na studijski boravak u Kinu. Profesori pomenutog kineskog Univerziteta će takođa boraviti na UDG tokom ljetnjeg semestra školske 2016/2017. Pored navedenog Uprava UDG je imala prilike da realizuje i obostrane posjete sa kompanijom Sichuan Road & Bridge Group (SRBG) koja je rezultirala u potpisanom Memorandum o saradnji koji podrazumijeva stručnu praksu za student, zajedničke istraživačke projekte, razvoj inovacija posebno u dijelu IT i dr.