subota, 4. jun 2022.

International Staff Week - Instituto Politecnico de Bragança

Shodno dugogodišnjoj i uspješnoj saradnji koju Univerzitet Donja Gorica ima sa univerzitetima Instituto Politecnico de Braganca iz Portugala i Universidad de Valladolid iz Španije, a posredstvom Erasmus + programa Međunarodna kreditna mobilnost 2022 (ICM), tim UDG-a je imalo priliku da prisustvuje International Staff Week koje su bile organizovane od strane navedenih univerziteta tokom maja 2022. godine.

Prilikom posjeta, predstavnici Univeziteta Donja Gorica imali su priliku da se upoznaju sa različitim fakultetskim jedinicama univerziteta iz Bragance i Valjadolida, razgovaraju sa akademskim i administrativnim osobljem, prođu obuke vezane za internacionalizaciju kao i prezentuju UDG kroz održane aktivnosti, sve u cilju uspostavljanja dobrih praksi i jačanja postojeće saradnje. Pored predstavnika sa UDG-a prisustvovali su i predstavnici visokoobrazovnih ustanova iz zemalja širom svijeta: Francuska, Finska, Kolumbija, Češka, Poljska, Južna Afrika, Tadžikistan, Tunis, Gruzija, Albanija, Nigerija, Kolumbija, Kazahstan, Kosovo, Jamajka, Rumunija, Moldavija, Azerbejdžan, Fidži itd.

U ovoj studijskoj godini, na navednim univerzitetima boravi i veliki broj studenata UDG-a u okviru Erasmus + programa.