srijeda, 7. decembar 2022.

Izložba studentskih radova sa konkursa: Opera: "Past, Present, PERFECT!"

U utorak, 6. decembra, otvorena je izložba studentskih radova sa konkursa Opera: "Past, Present, PERFECT!".

Nakon obuke koju je studentima Fakulteta za dizajn i multimediju održao grafički dizajner Jovan Tarbuk, za konkurs se prijavilo 70 studenata koji su radili plakate za operske naslove.

Za izlaganje na izložbi odabrano je 11 radova kreiranih od strane 10 autora:

• Andrijana Popović
  • Darija Dujović
  • Dejla Tiganj
  • Lazar Mrkaić
  • Indrit Čitaku
  • Marija Jovanović
  • Matea Tomanović (2 rada)
  • Mario Mazreku
  • Tijana Marković
  • Tijana Mijović

Video izvještaj dostupan je na linku.

Projekat „Opera: Past, Present, Perfect!“ se realizuje u okviru Programa Kreativne Evrope-Kultura: Projekti evropske saradnje 2020. Projekat je počeo sa realizacijom  od 1. septembra 2020. Pored Muzičko opersko teatarske organizacije MOTO koja je nosilac projekta, i UDG koji je partner na projektu su uključene i Nieuw Geneco iz Amsterdama (Holandija), Young Musician International Association of Georgia iz Tbilisija (Gruzija) i Madlenianum iz Beograda (Srbija).