srijeda, 22. novembar 2023.

KONKURS ZA MAGISTARSKE I DOKTORSKE STUDIJE NA BEIJING INSTITUTE OF TECHNOLOGY UNIVERZITETU U KINI

Posredstvom saradnje koju je  UDG ostvario sa prestižnim univerzitetom iz Kine -  Beijing Institute Technology, student/kinje Univerziteta Donja Gorica, imaju mogućnost da konkurišu za stipendiju i studiranje na magistarskim i doktorskim programima počev od 2024/25. Godine.

Prijave je potrebno poslati do 10. decembra 2023. godine. Prijave pristigle nakon definisanog roka neće biti razmatrane. Prijave je potrebno poslati na medjunarodna.saradnja@udg.edu.me;

Prijava koja se dostavlja UDG-u sadrži:

• CV kandidata,
  • Motivaciono pismo,
  • Kratak sadržaj istraživanja / teze koju bi kandidat želio da radi u Kini.

Nakon završene prijave biće organizovan intervju sa zainteresovanim kandidatima/kinjama.

Stipendije obezbjeđuje Beijing Institute Technology u okviru Chinese Government Scholarship koje obuhvataju:  plaćenu školarinu, besplatan pristup i smještaj u studentskom domu, zdravstveno osiguranje i mjesečnu stipendiju(3,000 CNY (juana) za studente/kinje master studija i CNY 3,500 za studente/kinje doktorskih studija).

P.S. Ne propuštajte ovakve prilike. Broj mjesta koje UDG ima pravo da preporuči je ograničen.

Više informacija o stipendiji/oblastima i mogućnostima možete naći na zvaničnoj web stranici:

BIT:  http://isc.bit.edu.cn/admissionsaid/financialaid/scholarships/b112920.htm