utorak, 19. januar 2021.

KONKURS ZA MAGISTARSKE I DOKTORSKE STUDIJE NA PRESTIŽNIM UNIVERZITETIMA U KINI

Shodno sporazumu koji je UDG potpisao sa vodećim kineskim univerzitetima studenti Univerziteta Donja Gorica, imaju mogućnost da konkurišu za stipendiju i studiranje na magistarskim i doktorskim programima na prestižnim univerzitetima u Kini:

• University of Science and Technology of China (USTC), i
  • University of Chinese Academy of Sciences (UCAS).

Stipendije obezbjeđuje Kineksa Akademija Nauka (Chinese Academy of Science), odnosno univerziteti i instituti u njenom sastavu.

Stipendije se obezbjeđuju za različite oblasti, a posebno se preferiraju:

• IT,
  • Prirodne nauke,
  • Tehnološki procesi,
  • Preduzetništvo i inovacije,
  • Vještačka inteligencija,
  • Big data,
  • Cloud Computing.

Pored studenata i postdiplomaca UDG-a, Univerzitetu Donja Gorica se mogu javiti i zainteresovani sa ostalih univerziteta i drugih institucija i kompanija iz Crne Gore.

Prijave je potrebno poslati do 10. februara 2021. godine. Prijave pristigle nakon definisanog roka neće biti razmatrane. Kontakt: dr Marija Orlandić marija.orlandic@udg.edu.me.

Prijava koja se dostavlja UDG-u sadrži:

• CV kandidata,
  • Motivaciono pismo,
  • Kratak sadržaj istraživanja / teze koju bi kandidat želio da radi u Kini.

Nakon završene prijave biće organizovan intervju sa zainteresovanim kandidatima koji će se održati 15. februara 2021. godine u 15:00h.

U slučaju da se dobije stipendija, pokriveni su troškovi studiranja i života u Kini.

P.S. Ne propuštajte ovakve prilike. Broj mjesta koje UDG ima pravo da preporuči je ograničen.

Koleginice i kolege,

Rokovi za stipendije ističu!

Koristite ove šanse koje vam se pružaju!