četvrtak, 3. februar 2022.

Multidisciplinarna međunarodna konferencija na Univerzitetu Donja Gorica

Univerzitet Donja Gorica (UDG) zajedno sa Internacionalnom akademijom nauka i umjetnosti u Bosni i Hercegovini (IANUBIH) organizuje naučnu konferenciju koja će se održati 05. i 06. februara 2022. godine na Univerzitetu Donja Gorica (UDG).

Tema naučne konferencije je Što savremena nauka zna o strukturi i funkciji mozga odraslih i još nerođenih? Cilj konferencije je da kod učesnika, a i šire, probudi interesovanje za ovu oblast, koja tek u posljednjih par decenija postaje predmet opsežnih naučnih istraživanja.

Svoja izlaganja na ovu temu će imati istaknuti stručnjaci: Akademik Asim Kurjak, predsjednik Internacionalne akademije nauka i umjetnosti (IANUBIH), Akademik Veselin Vukotić, rektor Univerziteta Donja Gorica (UDG), prof. dr Nila Kapor-Stanulović, Akademik Milan Stanojević, doc. dr Vladan Božović, prof. dr Tarik Uzunović, Akademik Almir Badnjević, prof. dr Ranko Lazović, doc. dr Marija Vugdelić, prof. dr Aida Salihagić-Kadić, prof. dr Vaso Antunović, prof. dr Aleksandra Martinović, dr med sci Rada Rudanović, prof. dr Snežana Crnogorac.

U cilju poštovanja mjera zbog trenutne epidemiološke situacije konferencija će biti održana uživo u amfiteatru AS dok će biti omogućen i video prenos u amfitetatru A1.

Zbog ograničenog broja usled trenutne epidemiološke situacije svi zainteresovani  prijavu mogu slati na mejl konferencija@udg.edu.me

Agenda dostupna u prilogu