srijeda, 12. april 2017.

Na UDG-u održano predavanje visoke vojne oficirke SAD-a, admiralke Mišel Hauard

Visoka američka vojna oficirka, admiralka Mišel Hauard bila je u posjeti Crnoj Gori 10. i 11. aprila. U organizaciji Humanističkih studija Univerziteta Donja Gorica, 11. aprila je organizovano gostovanje i predavanje admiralke Hauard na temu "Osnaživanje žena – rodna ravnopravnost”.

Više od stotinu studenata je slušalo inspirativno predavanje admiralke Hauard koja je prva Afroamerikanka koja komanduje američkim brodom i prva žena koja je postala mornarički komandant sa četiri zvijezdice.​ Admiralka Hauard je komandantkinja združenih NATO snaga komande u Napulju, kao i komandantkinja Pomorskih snaga SAD-a u Evropi i Africi.

Jedinstvenu priliku da uživo slušaju ne samo o ravnopravnosti polova, već i o iskustvu prve admiralke američke Mornarice, studenti osnovnih, specijalističkih i doktorskih studija su na najbolji način iskoristili tako što su postavljali veliki broj pitanja i u razgovoru sa admiralkom Hauard stekli nova znanja o položaju žena u Vojsci SAD-a i uopšte u američkom društvu.