četvrtak, 10. mart 2022.

Obilježavanje manifestacije Svjetska nedjelja novca

Centralna banka Crne Gore obilježava Svjetsku nedjelju novca - globalnu manifestaciju čiji je cilj širenje finansijske pismenosti i ekonomskih znanja i vještina među djecom i mladima. Kampanja će biti realizovana od 21. do 27. marta 2022. godine kroz brojne edukativne programe pod sloganom "Gradi svoju budućnost - mudro raspolaži novcem".

Program je jednim dijelom posvećen studentima crnogorskih unverziteta, pa ovim putem pozivamo sve zainteresovane studente UDG-a da na email adresu komunikacije@cbcg.me do 15.03.2022. pošalju sva pitanja iz oblasti finansija, bankarstva, monetarne politike i teorije, centralnog bankarstva, na koje će odgovarati eksperti Centralne banke Crne Gore. Na pitanja koja se mogu odnositi na sve nepoznanice ili dileme studenata u vezi sa upravljanjem ličnim finansijama, kreditima, depozitima ili na studentima nepoznate pojmove iz oblasti finansija i bankarstva eksperti CBCG će odgovarati putem video poruka koje će biti objavljenje na stranicama društvenih mreža CBCG u periodu obilježavanja manifestacije od 21. do 27. marta 2022. godine.