nedjelja, 15. maj 2016.

Obuke po evropskim standardima za nastavnike i profesore informatike i ICT kooridnatore u osnovnim i

U ponedjeljak, 16.maja 2016.godine, na Univerzitetu Donja Gorica će biti održana svečana dodjela sertifikata za skoro 200 nastavnika i profesora informatike i ICT koordinatora u osnovnim i srednjim školama, koji su uspješno pohađali obuku ‘IT bezbjednost’. Obuke su organizovane u okviru Tempus projekta 'Unapređenje obrazovnog sistema u obasti sajber bezbjednosti u Crnoj Gori' (engl. Enhancment of cyber educational system of Montenegro) finansiranog od strane Evropske komisije. Univerzitet Donja Gorica je rukovodilac obuka u Crnoj Gori, te će svečanoj dodjeli diploma osim dekana Fakulteta za informacione sisteme i tehnologije, prof. dr Milice Vukotić, prisustvovati i direktori osnovnih i srednjih škola koje su bile domaćini obuka, predstavnici Ministarstva prosvjete, Ministartva za informaciono društvo i telekomunikacije, kao i ostalih partnerskih institucija na projektu.