četvrtak, 2. septembar 2021.

Odgođen početak studijske godine

Shodno novonastaloj situaciji, odgođen je početak studijske godine. Nastava za studente i studentkinje prve godine će početi orjentacionom nastavom, koja će biti održana 16. i 17. septembra. Detaljne agende orjentacione nastave (po studijskim programima) biće objavljene u nedjelji održavanja iste.

Nastava za studente i studentkinje druge i treće godine će početi u ponedjeljak, 20. septembra. U toku zimskog semestra studijske 2021/22. godine, na Univerzitetu Donja Gorica, biće organizovana hibridna nastava. Odnosno, dio predavanja biće organizovan na klasičan način (uživo u zgradi), a dio online. Studenti i studentkinje su, po fakultetima, podijeljeni u dvije grupe. Dok prva grupa ima nastavu u zgradi, druga grupa ima nastavu online, i obrnuto. Rotiranje grupa se vrši na nedjeljnoj osnovi, odnosno student/kinja će nedjelju dana pratiti nastavu u zgradi, nedjelju dana online, i tako redom.

Prva grupa 20. septembra počinje nastavu u zgradi, dok druga grupa prati nastavu online. Od 27. septembra druga grupa ima nastavu uživo, dok prva grupa ima online nastavu. Orjentaciona nastava za studente i studentkinje prve godine (16. i 17. septembra) će za sve studijske programe biti održana uživo, odnosno u zgradi Univerziteta.

U prvoj grupi su sljedeći fakulteti: FMEFB, FIST, PMB, Politehnika, Vatel, Fakultet primijenjenih nauka (svi studijski programi), Kineske studije (I i III godina).

U drugoj grupi su sljedeći fakulteti: FPN, HS, FKT (opšti smjer i Vatel), FU, FPTBHE, FDM, FSM, Kineske studije (II godina) i Filološki fakultet.

Rasporedi predavanja će biti objavljeni na sajtovima fakulteta prije početka nastave.

Raspored sedmica za prvu grupu je sljedeći:

20 – 26. septembra – uživo

27 – 03. oktobra – online

04 – 10. oktobra – uživo

11 – 17. oktobra – online

18 – 24. oktobra – uživo

25 – 31. oktobra – online

01 – 07. novembra – uživo

08 – 14. novembra – online

15 – 21. novembra – uživo

22 – 28. novembra – online

29 – 05. decembra - uživo

6 – 10. decembra - online

Raspored sedmica za drugu grupu je sljedeći:

20 – 26. septembra – online

27 – 03. oktobra – uživo

04 – 10. oktobra – online

11 – 17. oktobra – uživo

18 – 24. oktobra – online

25 – 31. oktobra – uživo

01 – 07. novembra – online

08 – 14. novembra – uživo

15 – 21. novembra – online

22 – 28. novembra – uživo

29 – 05. decembra - online

6 – 10. decembra - uživo.