petak, 3. novembar 2023.

OMAŽ BLEZU PASKALU, POVODOM 400 GODINA OD ROĐENJA

U susret Danu Univerziteta, na Univerzitetu Donja Gorica održaće se omaž slavnom filozofu i naučniku Blezu Paskalu, povodom 400 godina od njegovog rođenja.

Djelo Bleza Baskala svjedoči o nesvakidašnjem geniju koji je ostavio neizbrisiv trag na poljima filozofije, religije, matematike i fizike, i upisao se u niz besmrtnih velikana čija su dostignuća obogatila istoriju čovječanstva.
Na omažu će govoriti doc. dr Kruna Ratković (Fakultet primijenjene nauke UDG), dr Milosav Gudović (Institut za proučavanje hrišćanskog predanja, Ljubljana), doc. dr Kristina Bojanović (Humanističke studije UDG). Moderator je Vedran Pean.

Omaž će se održati 9. novembra 2023. godine u Amfiteatru (AP), sa početkom u 14h.

Pozivamo vas da prisustvujete obilježavanju ovog značajnog jubileja, program je u prilogu.

Dobro došli!