četvrtak, 17. februar 2022.

Patentiran pronalazaku okviru RTEMPS projekta.

Fakultet za informacione sisteme i tehnologije je postao nosilac prvog patenta za RTEMPS projekat u okviru Univerziteta Donja Gorica. Priznat je patent za pronalazak pod nazivom ‘’Univerzalni uređaj za slanje podataka vrijednosti parametara kvaliteta vode i integraciju sa informacionim sistemom za monitoring životne sredine u realnom vremenu’’ u okviru projekta Monitoring sistem za nadgledanje životne sredine u realnom vremenu.

Pronalazači patenta su doc. dr Marko Simeunović, koji je i rukovodio projektom, prof. dr Milica Vukotić, prof. dr Biljana Stamatović, doc. dr Tomo Popović, mr Stevan Šandi i mr Davor Ćorić.

Projekat je realizovao Fakultet za informacione sisteme i tehnologije u saradnji sa partnerskom institucijom Regionalni vodovod Crnogorsko primorje, a finasiran je u okviru programa Ministarstva nauke kroz dodjelu grantova za inovativne projekte.