ponedjeljak, 23. decembar 2019.

Pismo rektora Vukotića ambasadoru Albanije

Rektor Univerziteta je ispred studenata  i profesora Univerziteta Donja Gorica izrazio duboko saučešće albanskom narodu putem pisma upućenog albanskom Ambasadoru.

Rektor je zamolio da se  saučešće prenese porodicama i prijateljima nastradalih u zemljotresu.

Rektor je obavijestio Ambasadora da je  UDG donio odluku da na ime pomoći uplati 2.000€.

Obzirom da na UDG-u ima veliki broj studenata albanske nacionalnosti, kako iz Crne Gore tako i iz Albanije, odlučili smo da za sljedeću studijsku godinu 2020/21 dodijelimo:

• 11 stipendija za Bachelor studije;
  • 3 stipendije za Magistarske studije;
  • 1 stipendija za Doktorske studije.

Iznos stipendija je na nivou godišnje školarine za nivo studija za koji se dodjeljuje.  Prednost za dobijanje stipendije imaće studenti iz Albanije.

Za stipendiju mogu konkurisati i studenti albanske nacionalnosti iz Crne Gore, prije svega oni koji su iz opštine Ulcinj i opštine Tuzi.

Ova skromna pomoć je izraz našeg dubokog prijateljstva i poštovanja sa komšijama, i prijateljima, i sugrađanima koje je zadesila ova nesreća.

Kompletno pismo dostupno je u prilogu.