ponedjeljak, 18. septembar 2017.

Potpisan sporazum o saradnji između RSCG i UDG

Danas je na Univerzitetu Donja Gorica potpisan sporazum o saradnji između Rukometnog Saveza Crne Gore (RSCG) i Univerziteta Donja Gorica (UDG). Ugovor su potpisali Zoran Radojičić, predsjednik RSCG   i prof. dr Milica Vukotić, dekanica Fakulteta za informacione sisteme i tehnologije. Sporazumom je, između ostalog, usaglašena saradnja na edukaciji sportskih stručnjaka (rukometnih trenera) u skladu sa odredbama RINK konvencije, Evropske rukometne federacije. Posebno je naglašen značaj organizovanja seminara, savjetovanja i drugih vidova edukacije u sportu, kao i izvođenja zajedničkih naučno – istraživačkih projekata. Potpisivanje sporazuma je rezultat višegodišnje saradnje ove dvije institucije, koja će ovim činom biti dodatno učvršćena.