četvrtak, 13. mart 2014.

Poziv studentima koji žele da prezentiraju svoj istraživački rad na Danu istraživanja 2014

Univerzitet Donja Gorica u saradnji sa MONSTAT-om i DAMAR-om, treću godinu za redom organizuje Dan istraživanja. Dan istraživanja se održava tradicionalno 4. aprila. Događaj koji se organizuje okuplja značajan broj naučno-istraživačkih institucija i istraživača iz Crne Gore. Kao takav predstavlja odličnu priliku da se studenti osnovnih, magistraskih i doktorskih studija upoznaju sa aktuelnim istraživanjima, metodama i podacima koje mogu koristiti za pisanje svojih akademskih i naučnih radova, kao i da predstave svoje radove. UDG, MONSTAT i DAMAR pozivaju sve zainteresovane studente osnovnih, magistarskih i doktorskih studija UDG koji žele učestvuju na Danu istraživanja 2014 i iskoriste priliku da na konferenciji predstave rezultate svog istraživačkog rada da se prijave.

Prijava se vrši slanjem popunjenog prijavnog formulara (kojeg možete naći u nastavku vijesti) i cjelog istraživačkog rada (u word ili pdf formatu) na mail adresu: istrazivanje@udg.edu.me. Rok za slanje prijave je ponedjeljak, 17. marta 2014. godine do 23:59h.

U prijavnom formularu neophodno je navesti: ime, prezime, kontakt informacije, informacije o fakultetu, nivou studija, tipu rada: seminarski red, esej, diplomski rad, magistarski rad ili dokorski rad, kao i  sažetak rada. Osim prijavnog formulara student je dužan da pošalje i kompletan istraživački rad.

Izabrani studenti (5 studenata) osim prilike da rad prezentiraju na konferenciji, imaće mogućnost da isti objave u pilot časopisu "Istraživač".[1]

Isto tako, MONSTAT je obezbjedio novčane nagrade za tri najbolja studentska rada prezentirana na Danu istraživanja 2014.

[1] Urednik: doc. dr Milica Vukotić, Zamjenik urednika: mr Ivana Stešević, Redakcioni odbor: prof. dr Veselin Vukotić, doc. dr Milica Vukotić, mr Ivana Stešević, mr Gordana Radojević, mr Vuk Čađenović, doc. dr Jadranka Kaluđerović, doc. dr Marija Vugdelić, doc. dr Sanja Ivanović, doc. dr Dragana Radević, mr Nikoleta Tomović, mr Boris Bastijančić, mr Slavica Nikolić, mr Ivan Jovetić