utorak, 18. oktobar 2022.

Predavanje - Anton Jurovicki, osnivač kompanije Coinis.

U četvrtak, 13. oktobra 2022. godine, u Preduzetničkom gnijezdu predavanje studentima održao je Anton Jurovicki, osnivač kompanije Coinis.

G-din Jurovicki je govorio o svom profesionalnom razvoju i brojnim preduzetničkim inicijativama koje su rezultirale jednom od najvećih kompanija na crnogorskom tržištu. Govorio je i o studentskim danima koji su obilježili njegovu, inače treću po redu, generaciju Univerziteta Donja Gorica. U svom izlaganju je istakao: "Razvoj duha, samopouzdanje i samosvijest su neke od vrijednosti koje su razvijali tokom i nakon studija, vrijednosti koje baštini UDG“.

Svoju konkurentnost je, kaže, sticao marljivošću. Vodio se motom “outwork everybody”, koji je i zapisao kao poruku studentima.

A kao najveću vrlinu, istakao je konstantno istraživanje i radoznalost za novim i nepoznatim. Zato Antona pozdravljamo riječima velikog Mike Antića: “Nije mi dosadno. Ja sam radoznao da doznam sve što nisam doznao”.