petak, 15. april 2016.

Predstavljene mogućnosti za finansiranje studentskih biznis ideja

U okviru predavanja na predmetu Preduzetništvo i inovacije, studentima Univerziteta Donja Gorica danas su predstavljene kreditne linije namijenjene mladima, početnicima u biznisu, i visokoškolcima sa statusom nezaposlenih.

Predstavnici Investiciono-razvojnog fonda, Đuro Kažić i Mirko Blečić, podijelili su sa studentima dosadašnja iskustva u plasiranju kreditnih sredstava ovoj ciljnoj grupi i ukazali na najčešće greške koje se prave. Takođe, kroz konkretne primjere predstavljene su uspješne aplikacije.

Gost predavač bio je i Dušan Žunić iz ERSTE banke koji je studentima ukazao kakav treba da bude pristup prilikom planiranja pokretanja biznisa, koje informacije su ključne za izradu biznis plana i na šta banke posebno obraćaju pažnju prilikom njihovog ocjenjivanja.