utorak, 6. oktobar 2020.

Predstavnici UDG na sastanku i treninzima u Sarajevu u okviru Erasmus+ projekta Ecobias

Predstavnici Univerziteta Donja Gorica prisustvovali su 21. septembra menadžerskom sastanku  u okviru Erasmus + projekta Ecobias  („Development of master curricula in ecological monitoring and aquatic bioassessment for Western Balkans HEIs“) koji ima za cilj uvodjenje novih master studija i LL kurseva na univerzitetima koji su članovi konzorcijuma, kao i opremanje najsavremenijih laboratorija iz pomenute oblasti.  Učesnike sastanka je pozdravio rektor Univerziteta, prof. dr Rifat Škrijelj.

Nakon menadžerskog sastanka na Prirodno-matematičkom fakultetu su u periodu od 22. do 24. septembra održane su obuke iz Biomonitoringa, Konzervacione ekologije i Sercon-a u kojima su uzeli učešće predstavnici 11 univerziteta iz konzorcijuma, izmedju ostalog i predstavnici nastavnog osoblja Univerziteta Donja Gorica.