utorak, 18. oktobar 2022.

Prestižna Vatelova međunarodna konvencija na Univerzitetu Donja Gorica

Univerzitet Donja Gorica biće domaćin 16. Internacionalne Vatelove konvencije koja će biti održana u periodu od 19. do 23. oktobra u Crnoj Gori. Ovogodišnja konvencija će okupiti predstavnike Vatelove grupacije iz Francuske, direktore 55 prestižnih Vatelovih škola iz 33 zemlje sa 4 kontinenta, predstavnike diplomatskog kora, kao i neke od najznačajnijih predstavnika hotelske i turističke industrije iz cijelog svijeta, a specijalni gost i jedan od učesnika u konvenciji će biti i visoki predstavnik Svjetske turističke organizacije (UNWTO). Biće to izuzetna prilika za razmjenu iskustava kada su u pitanju najnoviji trendovi u oblasti visokog obrazovanja u turizmu, hotelijerstvu i menadžmentu, imajući na umu činjenicu da je Vatel škola 2016. godine od strane predstavnika hotelske industrije dobila nagradu Best Hospitality Management School award i to u konkurenciji velikog broja obrazovnih institucija iz ove oblasti i na taj način postala zvanično najbolja škola iz oblasti hotelskog menadžmenta na svijetu, a samim tim i svjetski prepoznat brend u međunarodnom hotelijerstvu i menadžmentu.

Imajući u vidu značaj ovog događaja ne samo na institucionalnom, već i na nacionalnom nivou, dio konvencije će biti otvoren za javnost.