srijeda, 5. februar 2020.

Prezentacija programa Generation Unlimited

U petak, 07.02.2020 u 12:15h u u amfiteatru AS biće održana prezentacija programa "Generation Unlimited".

Crna Gora i ove godine učestvuje u globalnom Izazovu za mlade (Youth Challenge) koji se organizuje kao dio inicijative Generation Unlimited. Ove godine, izazov u Crnoj Gori organizuju UNDP, Savez Izviđača Crne Gore / Association of Scouts of Montenegro i UNICEF Montenegro

Ne propustite priliku da se prijavite za Generation Unlimited Youth Challenge i uz njihovu pomoć riješite izazov iz jedne od navedenih oblasti:

1. Kako da unaprijedimo obrazovanje da mladi u školi i van nje dobijaju vještine i znanja relevantne za 21. vijek?
  2. Kako da mladima olakšamo put od škole do posla?
  3. Kako da pomognemo mladim ljudima da imaju jednak pristup prilikama za rast i razvoj?

Ovo globalno takmičenje, koje će se održati od 21. do 23. februara, se sprovodi u 41 zemlji širom svijeta, a pobjednici imaju priliku da osvoje 20.000 dolara, kao i mogućnost da se njihova rješenja implementiraju širom svijeta.

Prijave su otvorene do 09. februara, a mogu se prijaviti ekipe od troje do petoro mladih iz Crne Gore koji imaju između 14 i 24 godine. Dobra vijest je da se mogu prijaviti i svi oni koji su već učestvovali na nekom od programa Kreaktivatora!