ponedjeljak, 8. februar 2021.

Prezentacija projekta DIGagCOV u okviru webinara UCAS i ANSO

Univerzitet Donja Gorica učestvovao je u seriji vebinara koje su organizovali UCAS Univerzitet Kineske akademije nauka i ANSO (Savez međunarodnih naučnih organizacija), zajedno sa naučnim organizacijama iz Kine, Rusije, Švedske, Tajlanda, Turske, Kenije, Pakistana i mnogih drugih.

UDG je 4. februara održao tematsko predavanje na vebinaru i predstavio naučno-istraživački projekat Podrška kompanijama u borbi protiv COVID-19 putem digitalizacije i digitalnih plaćanja. Projekat je bio fokusiran na definisanje pravih rešenja koje će pomoći kompanijama da se izbore sa svijetom novih naprednih i brzih tehnoloških promjena, s jedne strane, a sa druge strane da se izbore sa raznim ograničenjima koja proizilaze iz trenutne pandemije, ali i straha od sledećih.

Naučne institucije visoku su ocijenile istraživanje UDG-a i njegovog tima i pokazale interes za formiranje međunarodnog istraživačkog tima, koji će nastaviti saradnju i zajednički istraživački rad na projektima za Inicijatine “Pojas i Put”.