ponedjeljak, 10. maj 2021.

Prilike za studente - nacionalne stipendije za Japan i Slovacku

Slovačka:

Ambasada Republike Slovačke u Crnoj Gori obavještava da je, u okviru Nacionalnog stipendijskog programa Slovačke republike, objavljen novi poziv za stipendiju za studijski, istraživački, umjetnički i predavački boravak za ljetnji semestar akademske 2021/2022. godine.

Rok za prijavljivanje je 30. april 2021. godine, do 16:00 časova, a boravak će biti realizovan u okviru ljetnjeg semestra akademske 2021/2022. godine. Zahtjeve za stipendije treba podnijeti online na: www.scholarships.sk

Ovaj Nacionalni stipendijski program Republike Slovačke osmišljen je kao podrška mobilnosti inostranih studenata, doktoranata, univerzitetskih profesora, nastavnika, istraživača i umjetnika i njihovom boravku na slovenačkim univerzitetima i istraživačkim organizacijama. Detaljne informacije o programu  zainteresovani mogu naći na zvaničnoj internet stranici www.scholarships.sk

Za sva dodatna pitanja i pojašnjenja zainteresovani kandidati se mogu obratiti direktno administratoru ovog Programa na: ondrej.aradsky@saia.sk    (Ondrej Aradsky, telefon broj +421-2-5930-4733).

Japan:

Ambasada Japana obavještava sve zainteresovane kandidate u Republici Srbiji i u Crnoj Gori da je počeo konkurs za MEXT (Ministarstvo obrazovanja, sporta, nauke i tehnologije Vlade Japana) stipendije za 2022. godinu.

KONKURS JE OTVOREN DO UTORKA, 1. JUNA 2021. GODINE.

KANDIDATI KOJI ISPUNJAVAJU USLOVE MOGU SE PRIJAVITI ZA:

*STIPENDIJE ZA OSNOVNE STUDIJE U JAPANU
Detaljne informacije: http://www.studyinjapan.go.jp/en/smap-stopj-applications-undergraduate.html?fbclid=IwAR3MWnz9hI_AzdlluS8ow2qJsbULW5SPdohLgJJjO69ZfI9-X8G5YTOYlpc

*STIPENDIJE ZA STUDENTE ISTRAŽIVAČE/POSTDIPLOMCE
Detaljne informacije: http://www.studyinjapan.go.jp/en/smap-stopj-applications-research.html?fbclid=IwAR0ptwAB7eE3hI9WmFS60tBBB7MD-Ny__KGxDL5vlC1G3e0Ifyk7KvFKzt8

Zainteresovani kandidati treba pažljivo da pročitaju i slijede instrukcije koje su za svaku od navedenih kategorija jasno istaknute u dokumentima pod nazivom: Application Guidelines for Undergraduate Students (za osnovne studije) odnosno Application Guidelines for Research Students (za postdiplomske studije).

SVI KANDIDATI ĆE O DATUMU ODRŽAVANJA ISPITA BITI NAKNADNO OBAVIJEŠTENI.

Više informacija o obije stipendije dostupno u prilogu.