četvrtak, 16. jun 2022.

Profesorica Angelia Nedich sa Arizona State Univerziteta posjetila UDG

Profesorica Angelia Nedich sa Arizona State Univerziteta (School of Electrical, Computer and Energy Engineering) posjetila je Univerzitet Donja Gorica 15. juna. Prof. Nedich ima dva doktorata - sa Moscow State University i  Massachusetts Institute of Technology (MIT). Veoma aktivno učestvuje u istraživačkim projektima i predaje nekoliko predmeta iz oblasti primijenjene matematike. Prilikom posjete diskutovane su prilike za zajedničke istraživačke projekte, kao i prilike za studente UDG u okviru istraživanja koja se realizuju na ASU. Organizovan je i susret sa profesorima, saradnicima i studentima Fakulteta primijenjene nauke i Fakulteta za informacione sisteme i tehnologije. Partnerstvo između ASU, UDG i CINTANA i prilike koje se ukazuju kroz ovu saradnju su bili dio ove diskusije.