utorak, 24. septembar 2013.

Rektor organizovao prijem za zlatne karatiste

Rektor UDG, Veselin Vukotić, organizovao je prijem za karatiste našeg Univerziteta koji su postigli zavidan uspjeh i okitili se medaljama na Univerzitetskom prvenstvu Evrope.

Prenosimo izvještaj sa ovog događaja koji je objavljen u DN Vijesti:

Veselin Vukotić, rektor Univerziteta Donja Gorica, upriličio je prijem za karatiste tog univerziteta, koji su na 6. Evropskom prvenstvu u Budimpešti osvojili medalje.

Sala amfiteatra bila je mala da primi sve studente koji su željeli da se na taj način zahvale kolegama na velikom uspjehu koji su postigli u Mađarskoj.

U finalu je savladana selekcija Makedonije, u kojoj su bila tri zlatna borca u pojedinačnoj konkurenciji.

Što se tiče pojedinačne konkurencije, dva studenta sa UDG-ja su prigrabila medalje.

U pitanju su Filip Vujadinović (kategorija -84 kilograma), koji je bio srebrni, dok je bronza zasijala na grudima Vuka Šukovića (+84).

"Ponosam san na uspjeh koji su napravili karatisti sa Univerziteta Donja Gorica u Budimpešti. Želimo da naši sportisti (studenti) idu na velika takmičenja. Uskoro ćemo početi izgradnju sportskih terena, jer želimo da idemo pravcem koji idu američki unievrziteti, a koji imaju timove u praktično svim sportovima. Imamo sjajnu saradnju sa karate, rukometnim, košarkaškim, odbojkaškim, vaterpolo klubovima i želimo da nastavimo u tom pravcu", rekao je između ostalog Vukotić.